Zrcadlení 2013

foto-soutez
Od 1. června můžete opět zasílat své fotografie do soutěže o nejlepší snímky 2013. Po celé čtyři měsíce můžete opět zasílat své fotografie do III. ročníku soutěže ZRCADLENÍ. Tematické soutěžní okruhy jsou dva, první je věnovaný opět regionu Bystřicko, krásnému přírodnímu místu na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje, druhý je nově otevřený pro široký okruh návštěvníků a obdivovatelů českých památek UNESCO.

Soutěž bude probíhat od 1. 6. 2013 do 30. 9. 2013.

Soutěžní fotografie se zároveň stanou součástí webové galerie a snímky prvního tématu také součástí velké fotokroniky Bystřicka, otevřeného souboru fotografií dokumentujícího tradice, krásy a děni našeho regionu. Ve třetím ročníku opět čekají na autory velmi hodnotné ceny, které věnují partneři a sponzoři soutěže. Všechny, kdo mají chuť tvořit, dělit se o krásu a o své pohledy na svět, zveme a těšíme se na vaše fotografie!

Na soutěžní část bude navazovat festivalový DEN S FOTOGRAFIÍ v Bystřici nad Pernštejnem, na kterém se kromě slavnostního vyhlášení výsledků s předáváním cen můžete těšit i na vernisáž výstavy nejlepších soutěžních fotografií, setkání s předními fotografy ČR, přednášky, workshop a besedu s porotci nad soutěžními snímky. Den s fotografií proběhne v listopadu 2013 a všichni účastníci soutěže obdrží pozvánku.

bystricka-zrcadleni-2013

Požadavky na fotografie

Při případné úpravě fotografií volte před uložením nejvyšší možnou kvalitu (minimální míru komprese fotografie).
formát: JPG
velikost: minimálně 2 MB
rozměry: minimálně 2800×1700 pixelů
Menší fotografie nebudou do soutěže zařazeny.

Soutěžní témata pro ročník 2013:

1) Téma regionu Bystřicko

OHLÉDNI SE – TO JE TVŮJ KRAJ, EDEN, RÁJ
Byli jste při tom a měli pohotově prst na spoušti? Povedl se Vám zajímavý záběr, mapující kulturní, společenské či sportovní dění v našem regionu? Téma regionu Bystřicko je otevřeno pro umělecké i dokumentární fotografie, zachycující neopakovatelné okamžiky a atmosféru volnočasových aktivit, událostí roku 2013 i krásy a proměn přírody. Základní podmínkou tohoto tématu je, aby snímky byly prokazatelně pořízené na území mikroregionu Bystřicko.

2) Téma s celostátní působností

NETRADIČNÍ POHLEDY NA ČESKÉ PAMÁTKY UNESCO
Na území České republiky se nachází celkem dvanáct památek hmotného kulturního dědictví a čtyři nehmotné památky, zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Touto hustou sítí mimořádných a výjimečných míst je Česká republika specifická a lze ji označit za „UNESCO velmoc“. K památkám architektonickým se v poslední době přidaly i čtyři typické lidové tradice. A právě hmotné i nehmotné památky UNESCO budou středem zájmu hledáčku fotografů pro naše druhé téma. Nehledáme běžné, pohlednicové záběry na tyto mnohokrát zachycené stavby, ale pohledy neotřelé a netradiční, včetně záběrů na dění s těmito památkami spojeným. Více informací o těchto památkách zde.

3) CYKLUS FOTOGRAFIÍ

FOTOGRAFICKÝ PŘÍBĚH
Chcete vyjádřit více, než se vejde na plochu jedné fotografie? Chcete vyprávět příběh, předat sdělení, vést diváka a nechat vyniknout myšlenku či děj, jeho posun v čase či prostoru? V tom případě můžete přihlásit celky, sestavené z 2 – 10 vzájemně souvisejících fotografií, které ovšem tematicky musí souhlasit s prvním nebo druhým, výše uvedeným tématem (Ohlédni se – to je tvůj kraj, EDEN, ráj nebo Netradiční pohledy na české památky UNESCO)

Více informací, konkrétní podmínky a údaje naleznete na www.fotosoutez-bystricko.cz a na webu města Bystřice nad Pernštejnem.


ARCHIV MINULÝCH ROČNÍKŮ

Bystřická zrcadlení – první ročník (2012)

Více informací


Bystřická zrcadlení – první ročník (2011)

Více informací


VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
14
15
19
22
24
27
28
29
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák