Putovní letní kino

Skončil 10. ročník akce Putovní letní kino pod záštitou MA21

Tato tradiční akce na Bystřicku přiláká v létě vždy řadu diváků, a to jak dětí, tak dospělých. V letošním roce se konal jubilejní, již desátý, ročník akce a zúčastnilo se jí rekordních 38 obcí (včetně místních částí) Mikroregionu Bystřicko. Celkově se tak na našem území uskutečnilo 75 promítacích večerů.

Letní kino navštívilo téměř 4000 diváků a na plátnech se vystřídalo 23 různých filmů. Z filmů pro děti byla nejvíce obsazovaná česká pohádka Princezna zakletá v čase 2 a zahraniční animovaná pohádka Kocour v botách: Poslední přání. Dále se na plátech promítaly také pohádky – Zlouni, Mimoni 2: Padouch přichází, Super Mario Bros.ve filmu, Zoubková víla, ad. Z filmů pro dospělé byly pak oblíbené české novinky jako Ostrov, Přání k narozeninám, Střídavka, Děti Nagana, Život pro samouky ad. Ze zahraniční projekce pak dominoval film Top Gun: Maverick a Asterix a Obelix: Říše středu. Převážná většina filmů byla ale, jako vždy, zaměřena na výběr českých komedií a pohádek. Filmové licence jsou pak pořizovány od různých distributorů jako například Cinemart, a.s.; Digsen s.r.o., AQS, a.s. divize BIOSCOP, Bohemia Motion Pictures a.s., Falcon a.s. apod.)

Do akce je vždy zapojena i široká veřejnost, která se v obcích podílí na výběru filmů a také místní spolky a organizace, které většinou zajistí doprovodný program a občerstvení. Z našich již dlouholetých partnerů lze zmínit například SK Ujčov, SDH Dolní Čepí, SDH Velké Janovice, MAS Zubří země, SK Štěpánov n. S., SDH Rozsochy, SDH Rožná, TJ a SDH Věchnov, SDH Branišov a mnohé další. V podstatě v každé obci se najde nějaká takováto organizace, která je ochotná pomoci v místě s realizací. 

Akci Putovní letní kino sponzoruje Kraj Vysočina v rámci Místní agendy 21, jejímž hlavním zájmem je propojení aktérů z různých sektorů za účelem dosažení udržitelného rozvoje a kvalitní veřejné správy.  Do každého ročníku akce se vždy, kromě našeho svazku, zapojují místní podnikatelé a spolky zajišťující např. občerstvení nebo doprovodný program, dále také společnosti zajišťující distribuci filmů a v neposlední řadě také široká veřejnost.

V rámci dotace SZIF (Program rozvoje venkova, Fiche 24 Investice do veřejných prostranství), ze které byl financován projekt Mobilní zařízení pro kulturní akce Mikroregionu Bystřicko, byla v letošním roce také pořízena čtvrtá kompletní promítací technika, díky které mohly nově promítat čtyři obce zároveň ve shodném termínu, popř. i další obce, pokud vlastní svoji vlastní aparaturu.

Závěrem bychom chtěli tedy poděkovat všem pořadatelským obcím, aktérům a sponzorům za podporu celé akce, jmenovitě pak Kraji Vysočina v rámci MA21 a organizaci MAS Zubří země za spolupráci při získání uvedené dotace SZIF.

Letní sezóna sice již skončila, ale my se již nyní těšíme na další ročník, který bude zajisté plný filmových novinek i zážitků spojených se setkáváním s přáteli u dobrého jídla a pití. 

Mikroregion Bystřicko

zdravy-kraj-zakl-bar

 

 

 

publicita-dotace-mas-2023

 
 

Archiv minulých ročníků

 

9. ročník

Více informací

 

8. ročník

Více informací

 

7. ročník

Více informací
 

6. ročník

Více informací

 

5. ročník

Více informací


4. ročník
Více informací

 

3. ročník

Více informací

 

2. ročník
Více informací


1. ročník

Více informací

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
14
15
19
22
24
27
28
29
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák