NOSITEL TRADIC BYSTŘICKA

VÝZVA

k podávání návrhů na udělení regionálního titulu 

NOSITEL TRADIC BYSTŘICKA 2024

• Co je cílem akce? Posílit sounáležitost nás všech s regionem, ve kterém žijeme, s jeho historií. Uvědomit si, co je pro náš kraj charakteristické a vyzdvihnout občany, kteří k uchovávání těchto charakteristických rysů přispívají. Ocenit ty, kteří udržují a obnovují tradice Bystřicka, případně je vytvářejí, a tím podpořit další obyvatele, zejména mládež, k činnosti pro obce, pro mikroregion.

• Kdo Vám podá případné bližší vysvětlení?  Jitka Dočkalová, Mikroregion Bystřicko, e-mail: info@regionbystricko.cz, tel.: +420 566 590 399, mob.: +420 736 535 145.

• Do kdy je nutno podat návrhy a kam? Písemné návrhy jednotlivců či skupin osob s uvedením tradice, se kterou je spojujete, zašlete či předejte v zalepených obálkách do konce února 2024, tj. do čtvrtka 29. 2. 2024 do kanceláře Mikroregionu Bystřicko (Příční 405, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem).

• Co bude s návrhy dál? Vaše návrhy vyhodnotí odborná komise a svoje doporučení předá zastupitelstvu Města Bystřice nad Pernštejnem prostřednictvím jeho starosty a členské schůzi Mikroregionu Bystřicko prostřednictvím jeho předsedy, ke schválení. Vyhodnocené osobě či skupině osob bude při slavnostní příležitosti v příslušné obci (pokud jde o obyvatele Bystřicka), případně při některé z tradičních akcí v Bystřici nad Pernštejnem, udělen titul „Nositel tradic Bystřicka“, který je trvalý. Dále mu bude předána plaketa a finanční odměna (10.000 Kč pro jednotlivce nebo 15.000 Kč pro skupinu osob). K udělení titulu bude uspořádána výstavka na námět oceněné tradice a fotografie oceněných budou umístěny s krátkým popisem do galerie, která je zřízena na Městském úřadu v Bystřici nad Pernštejnem.

• Kdo se stal „Nositelem tradic Bystřicka“ v předchozím ročníku? Pro osvěžení Vaší paměti zveřejňujeme pamětní panel posledního, v řadě již dvanáctého Nositele tradic Bystřicka, kterým se stala VOŠ a SOŠ zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem za udržování tradice zemědělského školství na Bystřicku.

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko technická Bystřice nad Pernštejnem - Nositel tradic Bystřicka pro rok 2023 (oficiální panel)
 

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo je spojen s uchováním, obnovou či rozvíjením tradic Bystřicka a zasloužil by si podle Vašeho názoru tento titul také, napište nám! 

Písemné návrhy, ve kterých nezapomeňte uvést kontakt, abychom Váš návrh mohli s Vámi dle potřeby upřesnit, zašlete či předejte v zalepených obálkách na výše uvedenou adresu kanceláře Mikroregionu Bystřicko. 

Konečný termín pro odeslání či doručení Vašich návrhů je 29. únor 2024.

Děkujeme!

 

-MB-

 

Archiv minulých ročníků

12. ročník 

Více informací

 

11. ročník

Více informací

 

10. ročník

Více informací

 

9. ročník

Více informací

 

8. ročník

Více informací

 

7. ročník.

.Více informací

 

6.ročník

Více informací 

 

5. ročník

Více informací

 

4. ročník

Více informací

 

3. ročník
Více informací


2. ročník

Více informací

 

1. ročník

Více informací


VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
14
15
19
22
24
27
28
29
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák