Bystřická zrcadlení 2012

bystricka-zrcadleni

Výherci fotografické soutěže Bystřická zrcadlení 2012

V sobotu 24. 11. na závěrečném Dnu s fotografií na Gymnáziu v Bystřici n. P. rozdalo pořádající o. s. KUMŠT ceny a výhry v hodnotě téměř 100.000 Kč. Kdo patřil letos mezi nejúspěšnější fotografy, které ocenila šestičlenná porota odborných a regionálních porotců se dozvíte z výsledkové listiny.
Více uvidíte ve fotokronice na webových stránkách soutěže www.fotosoutez-bystricko.cz

POZVÁNÍ NA DEN S FOTOGRAFIÍ A NA SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ II. ROČNÍKU FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE BYSTŘICKÁ ZRCADLENÍ

Pro všechny, kdo mají rádi a obdivují kvalitní a krásné fotografie, připravilo občanské sdružení KUMŠT na poslední listopadovou sobotu den plný akcí věnovaných tumuto uměleckému médiu. V sobotu 24. listopadu 2012 se v prostorách Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem bude konat Den s fotografií spojený s vyhlášením výsledků druhého ročníku fotografické soutěže Bystřická zrcadlení.

Od 19.00 hodin začne slavnostní fotogalavečer, na kterém budou promítány nominace na vítěze Bystřických zrcadlení a budou vyhlášeny výsledky ročníku 2012. Za přítomnosti vzácných hostů, partnerů a médií budou uděleny Ceny odborné poroty, Ceny starosty města a Cena veřejnosti. Programem bude provádět Monika Světnicová, herečka Městského divadla Brno a o hudební a zábavný program se postará pěvecká skupina Two voices.

den-s-fotografii-2012-maly

Staňte se bystřickým fotografem roku 2012 aneb po Bystřicku s fotoaparátem.

foto-soutez
Od 1. května můžete opět zasílat své fotografie do soutěže o nejlepší snímky Bystřicka 2012. Soutěžní fotografie se zároveň stanou součástí velké fotokroniky Bystřicka, otevřeného souboru fotografií dokumentujícího tradice, krasy a děni našeho regionu. V letošním ročníku čekají na autory velmi hodnotné ceny, které věnují partneři a sponzoři soutěže včetně generálního partnera – společnosti Canon. Všechny, kdo mají chuť tvořit, dělit se o krásu a o své pohledy na svět, zveme a těšíme se na vaše fotografie.

Soutěž bude probíhat od 1. 5. 2012 do 31. 10. 2012.

Všechny soutěžní fotografie nahrané elektronicky prostřednictvím webových stránek budou anonymně publikovány pod uměleckým názvem snímku ve fotogalerii na stránkách www.fotosoutez-bystricko.cz. Galerie nabídne návštěvníkům stránek soutěže možnost hlasováním zvolit nejzajímavější fotografii, která získá Cenu veřejnosti.
konečných absolutních vítězích rozhodne po ukončení soutěže svým bodováním odborná porota, dále bude udělena cena starosty města a cena veřejnosti.

Soutěž je otevřená všem, kdo se zajímají o fotografii, ať už profesionálně, či zájmově
a volnočasově, všem, pro které se toto médium stalo životním hobby.

Těšíme se na Vaše krásné a nápadité snímky a přejeme všem soutěžícím dobré světlo!

Požadavky na fotografie

Při případné úpravě fotografií volte před uložením nejvyšší možnou kvalitu (minimální míru komprese fotografie).
formát: JPG
velikost: minimálně 2 MB
rozměry: minimálně 2800×1700 pixelů
Menší fotografie nebudou do soutěže zařazeny.

bystricka-zrcadleni-2012-nahled

Ceny pro vítěze:

• 3 x poukaz v hodnotě 20 000 Kč na zboží CANON
• 1 x digitální fotoaparát CANON
• 3 x předplatné Foto Video
• 3 x fotografická brašna
• 2 x předplatné Digitální fotomagazín
• 8 x knihy ZONER
• 9 x software ZONER PROFESSIONAL

Soutěžní témata pro ročník 2012:

1) DOKUMENTÁRNÍ FOTOGRAFIE

BYSTŘICKÉ PRESS PHOTO ANEB ŽIVOT, KULTURA A SPORT NA BYSTŘICKU
Byli jste při tom a měli pohotově prst na spoušti? Povedl se Vám zajímavý záběr, mapující kulturní, společenské či sportovní dění v našem regionu? Bystřické „PRESS PHOTO“ chce s Vaší pomocí uchovat neopakovatelné okamžiky a atmosféru volnočasových aktivit a událostí roku 2012. A protože rok 2012 je vyhlášen rokem Pernštejnů, také porota fotosoutěže ocení speciální cenou snímky, které nejlépe vystihnou v rámci dokumentu téma Bystřicko, Pernštejnové a my.

2) UMĚLECKÁ FOTOGRAFIE

BYSTŘICKO  – MÍSTO, KDE ŽIJI
Osobitost vidění, kreativita, fantazie i technické schopnosti při úpravě fotografií. To vše uplatníte v tomto tématu. Nejdůležitější však je hloubka sdělení, kterou Vaše umělecké fotografie nesou. Přihlásit můžete fotografie Bystřicka, místní krajiny, přírodních zajímavostí, fotoportréty. V tomto tématu bude letos také udělena speciální cena poroty, a to za uměleckou fotografii architektury Bystřicka – Můj dům, můj hrad.

3) HISTORICKO-SROVNÁVACÍ FOTOGRAFIE

BYSTŘICKO DŘÍVE A DNES ANEB FOTILI PRARODIČE, FOTÍ VNOUČATA
Velmi zajímavé a těžké téma, věnující se srovnání stejných míst a událostí ve městě a regionu Bystřicko na základě starých dochovaných fotografií a dnešního vzhledu téhož záběru. Máte v domácím albu zajímavé archivní záběry? Pokuste se je vyfotit v jejich dnešní podobě a nechat vyniknout vliv času. Fotografie má schopnost čas zastavit, a tak, jako my dnes obdivujeme historické snímky, budou další generace obdivovat ty dnešní. Do soutěže je třeba dodat starý i nový snímek se známými údaji o původní fotografii.

4) CYKLUS FOTOGRAFIÍ

FOTOGRAFICKÝ PŘÍBĚH
Chcete vyjádřit více, než se vejde na plochu jedné fotografie? Chcete vyprávět příběh, předat sdělení, vést diváka a nechat vyniknout myšlenku či děj, jeho posun v čase či prostoru? Do tématu Fotografický příběh můžete přihlásit celky, sestavené z 2–10 vzájemně souvisejících fotografií.

Více informací, konkrétní podmínky a údaje naleznete na www.fotosoutez-bystricko.cz a na webu města Bystřice nad Pernštejnem.


ARCHIV MINULÝCH ROČNÍKŮ

Bystřická zrcadlení – první ročník (2011)

Více informací


VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« leden 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
      
1
2
3
4
5
6
7
8
11
12
13
18
19
20
22
23
25
27
28
30
31
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2023 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák