Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2022

Publikováno 1. 12. 2022 | Rubrika Bystřicko čte dětem

Akce Bystřicko čte dětem 2022

kniha-bcd

Minulý rok nebyl sice moc přívětivý ke konání různých akcí, ale ani to nás neodradilo od realizace naší, již tradiční, akce Bystřicko čte dětem, která se v roce 2021 uskutečnila už počtrnácté.

Letošní, tedy 15. ročník akce se již pomalu rozjíždí a počátkem jara se uskuteční již první plánovaná čtení. Termín realizace akce potrvá až do 11.11.2022, tudíž mají zúčastněné subjekty dostatek času na jejich uskutečnění. Aktuálně máme prozatím nahlášeno zhruba 40 čtení ve 13 obcích našeho regionu. 

Pevně doufáme, že se již při konání aktuálního ročníku budou moci opět všichni společně sejít u čtení z vybraných knih a nebude tak již akce omezena v souvislosti s vládními opatřeními.

Filozofií celé akce je přivést děti zábavnou a poutavou formou ke klasické knize. Proto se pořadatelé všech těchto setkání snaží udělat vždy čtení zajímavé, přitažlivé, poučné, a to jak pro děti, tak pro případné návštěvníky. V rámci minulých ročníků bylo připraveno např. loutkové i hrané divadlo, hudební představení a různé besedy, ze kterých si děti mohly na památku odnést časopisy od sponzorů, vlastní výtvory z dílniček nebo také dárky z různých soutěží.

Do letošního 15. ročníku se předběžně nahlásily následující subjekty (obce a školy) z našeho regionu:

Bystřice n. P. – ZŠ NádražníZŠ TGMZŠ TyršovaDalečínDolní Rožínka, Koroužné, PísečnéRovečnéRozsochyRožnáRožná – čteníStrážekŠtěpánov nad SvratkouVěchnovVelké JanoviceVír, MŠ Olešínky (2. čtení3. čtení)

Děti a snad již také i dospělí (rodiče) se tak budou moci opět zaposlouchat do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění. Stejně jako v letech minulých bude i v rámci letošního čtení dětem připraven doprovodný program, například setkání se známými osobnostmi, autogramiády, tvořivé dílny, soutěže a různá představení.

Pevně doufáme, že i pro letošní rok bude akce podpořena společností EG.D, Krajem Vysočina i jednotlivými obcemi. 

Mikroregion Bystřicko má vždy díky těmto finančním příspěvkům možnost zorganizovat tuto smysluplnou akci, která má největší přínos právě pro děti. Obzvláště ony potřebují v této vypjaté době trochu zpestření a radosti ze všedních dnů.

Všem sponzorům a příznivcům velice děkujeme a těšíme se na nadcházející sezónu!

 

Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2022

V letošním roce se uskutečnil již 15. ročník akce Bystřicko čte dětem.

Termín realizace čtení byl ukončen k datu 11. 11. 2022. Do tohoto termínu se stihlo také zrealizovat všech 57 naplánovaných čtení ve 14 obcích našeho regionu.

Během let si tato akce vybudovala již na našem území svoji tradici a stále má velký úspěch jak u dětí, tak i dospělých.

Účel akce je stále stejný, a to přivést děti zábavnou a poutavou formou ke klasické knize. Letos pořadatelé připravili řadu zajímavých setkání, a to formou autorských čtení, hudebních představení, loutkových i hraných divadel či naučných besed, ze kterých si děti odnášely na památku dětské časopisy a knihy od sponzorů, vlastní výtvory z dílniček, dárky z různých soutěží a v neposlední řadě určitě také krásné vzpomínky.

V tomto ročníku předčítali ze svých knih autoři jako Jiří Šandera, Lenka Jakešová, Josef Beneš, Jan Opatřil, Hynek Jurman, Zdeňka Šiborová, Adolf Dudek nebo také známá spisovatelka Iva Procházková, která napsala knihu Myši patří do nebe. Mezi dalšími čtenáři se objevili divadelní umělec Jan Hrubec, pěvecký sbor Labyrint, vedoucí muzea Vladimír Cisár, lektorka a manažerka vzdělávacích aktivit Kateřina Chalupníková, učitelé ZUŠ a mnoho dalších.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem účastníkům i sponzorům této akce, zejména pak Kraji Vysočina a společnosti EG.D za finanční příspěvky, díky kterým můžeme tuto smysluplnou akci i nadále realizovat.

Děkujeme a těšíme se na další ročníky této akce!

 

Mikroregion Bystřicko

Pokračování tohoto článku »»»

Noviny Bystřicko č.11/2022

Publikováno 3. 11. 2022 | Rubrika Noviny Bystřicka

Noviny Bystřicko č.11/2022

Dne 1. listopadu 2022 vyšlo nové číslo regionálního měsíčníku Bystřicko.

Listopadové číslo ke stažení

 

• Uzávěrka prosincového čísla novin Bystřicko je 21. 11. 2022.


 Prosincové číslo novin Bystřicko vyjde 6. 12. 2022.

Noviny Bystřicko č.10/2022

Publikováno 4. 10. 2022 | Rubrika Noviny Bystřicka

Noviny Bystřicko č.10/2022

Dne 4. října 2022 vyšlo nové číslo regionálního měsíčníku Bystřicko.

Říjnové číslo ke stažení

 

• Uzávěrka listopadového čísla novin Bystřicko je 17. 10. 2022.


 Listopadové číslo novin Bystřicko vyjde 1. 11. 2022.

Skončil 9. ročník Putovního letního kina pod záštitou MA21

Publikováno 21. 9. 2022 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

Akce Putovní letní kino se stává v našich obcím pomalu tradiční záležitostí, která v létě přiláká řadu diváků. V letošním roce se akce konala již podeváté a zúčastnilo se jí 32 obcí včetně místních částí Mikroregionu Bystřicko, ve kterých se uskutečnilo úctyhodných 68 promítacích večerů.

Letní kino navštívilo přes 4000 diváků a na plátnech se vystřídalo 22 různých filmů určených jak pro děti, tak pro dospělé. Z filmu pro děti byla bezkonkurenčně nejvíce obsazovaná pohádka Tajemství staré bambitky 2, dále se promítaly také pohádky – Myši patří do nebe, Zpívej 2, Croodsovi: Nový věk ad. Z filmů pro dospělé byly oblíbené novinky jako Po čem muži touží 2, Srdce na dlani, Mimořádná událost, Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Vyšehrad: Fylm, Zátopek ad. Opět se tedy výběr filmů zaměřoval převážně na české komedie a pohádky pro děti.

Pokračování tohoto článku »»»

Hry bez hranic 2022

Publikováno 12. 9. 2022 | Rubrika

Rok se s rokem sešel a další ročník Her bez hranic byl tu. Po loňském úspěchu, kdy se tým ze Štěpánova umístil na krásném 3. místě, se Štěpánov stal pořádající obcí pro letošní ročník. Úkol to byl nelehký, ale při spojení sil obce, hasičů, sportovců a za pomoci zaměstnanců základní školy se podařilo v sobotu 10. září akci uskutečnit. Letos se her zúčastnil opět velký počet obcí: Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Horní Rožínka, Písečné, Prosetín, Rožná, Strážek, Štěpánov n. S., Velké Janovice, Věchnov, Věžná, Vír a Zvole. Rozsochy bohužel neposkládaly tým, a tak z her odstoupily. Za družstvo pořadatelské obce bojovali: Sabina Kadlecová, Hana Kadlecová, Roman Hrubeš, Tomáš Veselý a Josef Vrbka. Po zkušenosti z loňského ročníku se organizátoři rozhodli, že svoji soutěž nemusí mít každá obec, ale postačí pouze devět disciplín. Tím, že Rozsochy odstoupily, bylo soutěží nakonec osm. Myslím, že rozhodnutí to bylo moudré. Vždy nejde vše přesně podle plánu a světlo ani teplo už není takové, jako za krásných prázdninových večerů. Počasí bylo opravdu pestré – slunce, hromy, blesky, déšť i kroupy. Naštěstí ale bouřka brzy odešla a my jsme mohli pokračovat v soupeření. Týmy se do soutěží vrhaly s nadšením, přiměřenou rivalitou, ale hlavně s cílem si odpoledne co nejvíce užít. Podpora fanoušků byla výborná a každý tým se svým příznivcům chtěl odvděčit co nejlepším výkonem. Medailové pozice se nám bohužel obhájit nepodařilo, ale i tak naše družstvo předvedlo dobrý výkon a umístilo se na krásném osmém místě. Medailové příčky obsadil Dalečín na třetím místě, Zvole na místě druhém se stala pro příští rok pořádající obcí. Vítězný pohár získala Horní Rožínka. Gratulujeme. Doufám, že se i příští rok podaří sestavit tým, který naši obec pojede reprezentovat do již zmíněné Zvole. Nakonec bych chtěla poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli. Nebylo to snadné, ale myslím si, že se akce vydařila. Díky všem a díky Kraji Vysočina za dotační podporu této akce!

Hana Kadlecová, za pořádající obec Městys Štěpánov nad Svratkou

 

 

Pokračování tohoto článku »»»

Vítězem Her bez hranic 2022 se stala obec HORNÍ ROŽÍNKA!!!

Publikováno 12. 9. 2022 | Rubrika

Vítězem Her bez hranic 2022 se stala obec HORNÍ ROŽÍNKA!!!

Výsledková listina:

1. místo: Horní Rožínka (109 bodů)

2. místo: Zvole (100 bodů)

3. místo: Dalečín (96 bodů)

4. místo: Rožná (92 bodů)

5. místo: Strážek (85 bodů)

6. místo: Vír (84 bodů – rozhodoval čas)

7. místo: Věchnov (84 bodů – rozhodoval čas)

8. místo: Štěpánov nad Svratkou (73 bodů)

9. místo: Bystřice nad Pernštejnem (72 bodů)

10. místo: Dolní Rožínka (67 bodů)

11. místo: Písečné (58 bodů)

12. místo: Velké Janovice (54 bodů)

13. místo: Prosetín (52 bodů)

14. místo: Věžná (42 bodů)

Pokračování tohoto článku »»»

Noviny Bystřicko č.9/2022

Publikováno 7. 9. 2022 | Rubrika Noviny Bystřicka

Noviny Bystřicko č.9/2022

Dne 6. září 2022 vyšlo nové číslo regionálního měsíčníku Bystřicko.

Zářijové číslo ke stažení

 

• Uzávěrka říjnového čísla novin Bystřicko je 19. 9. 2022.


Říjnové číslo novin Bystřicko vyjde 4. 10. 2022.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2023 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák