Zájezd po vesnicích roku

Publikováno 1. 7. 2019 | Rubrika Info

Zájezd po vesnicích roku

Dne 30.5.2019 se uskutečnil Zájezd po vesnicích roku pro zástupce obcí Mikroregionu Bystřicko, který měl sloužit k načerpání inspirace a zároveň motivovat obce k přihlášení do soutěže ,,Vesnice roku“. V rámci zájezdu byly navštíveny tři obce, které se pyšní tímto titulem. Mezi takové patří mimo jiné Jakubov u Moravských Budějovic, Martínkov a Domamil. Tyto sousedící obce se nachází zhruba v polovině cesty mezi Znojmem a Jihlavou.

Jako první jsme se seznámili s obcí Jakubov u Moravských Budějovic. Pan starosta Miroslav Kabelka nám ukázal obecní úřad s hasičskou zbrojnicí, zrekonstruovanou budovu ZŠ, kompostárnu, MŠ a kulturní dům, kde byly prezentovány veškeré informace o obci a jejích akcích.

Další vesnicí v rámci našeho zájezdu byl Martínkov, kde je starostou pan Josef Pléha. Po krátkém přivítání na obecním úřadě jsme měli možnost zhlédnout prezentaci, kde jsme se dozvěděli o místních tradicích, historii, památkách a celkové cestě k získání titulu. Následná procházka doplnila celkový obraz obce. Navštívili jsme zde zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici, hřbitov, kostel Navštívení Panny Marie, dětské hřiště a místní sokolovnu s vystavenými fotografiemi z různých akcí.

Poslední navštívenou obcí byla Domamil. V ní nás pan starosta Radek Menčík provedl místní MŠ a ZŠ, která se pyšní titulem ,,Ekoškola“, dále také přírodní zahradou a dětským hřištěm. Následně se uskutečnilo přátelské posezení na obecním úřadě, kde proběhlo vzájemné seznámení. Zde jsme mohli také nahlédnout do kroniky obce a vytvořeného archivu akcí. Mezi další objekty, které jsme navštívili patří hasičská zbrojnice, kostel sv. Prokopa, zrekonstruovaný hřbitov, fotbalové hřiště TJ Sokol Domamil a sokolovna s výstavou místní spisovatelky a autorky koláží Gabrielou Kopcovou. Na závěr prohlídky obce si pro nás pan starosta připravil ochutnávku vín z vinařství Šabata.

Každá z těchto obcí má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout a pevně věříme, že se uskutečněný zájezd stane inspirací i pro některou z našich obcí.

Všem zúčastněným moc děkujeme, zejména starostům z Věžné a Písečného za zapůjčení hasičských vozidel a v neposlední řadě patří velké díky starostům z navštívených obcí za jejich čas a úsilí při sestavování bohatého programu.

 

Mikroregion Bystřicko

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
1
3
4
6
7
11
12
13
14
15
17
19
20

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák