Výstava dětských výtvarných prací otevřena

Publikováno 7. 2. 2007 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

Dětské výtvarné práce Ve čtvrtek 1.2.2007 odpoledne byla zahájena za značného zájmu návštěvníků v prvním patře bystřického Městského muzea výstava dětských výtvarných prací přihlášených do soutěže „Život u potoků, říček a rybníků naší Vysočiny“.

obrazek Úvodní slovo patřilo zástupcům pořadatele soutěže, tedy za Město Bystřice n.P Ing. Karlu Pačiskovi a za Mikroregion Bystřicko Augustinovi Holému, kteří shodně ocenili práci dětí, škol i rodičů směřující k poznání přírody a krajiny regionu a k vytváření vztahu k ochraně životního prostředí. Vernisáž výstavy byla doplněna vystoupením klarinetového tria žáků ZUŠ Bystřice n.P.

obrazek Po milém hudebním zážitku předali pořadatelé soutěže za velkého zájmu přítomných 15 autorům vítězných prací diplomy a ceny. Vřele Vám doporučujeme si jejich práce i práce ostatních autorů osobně prohlédnout v Městském muzeu.

obrazek obrazek V závěru přátelského setkání Ing. Karel Pačiska poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě celé soutěže a výstavy a i když to přímo neuvedl, počítá již s tím, že tato již druhá dětská soutěž pořádaná v rámci projektu „Vysočinou za zdravím i poznáním“ bude mít další pokračování na jaře 2008 a tak se z ní stane jedna z bystřických tradic. Výstava je ke zhlédnutí do 28.2.2007 a potom bude přemístěna do Kulturního střediska ve Víru a dále do obcí Štěpánov nad Svratkou a Dalečín.

obrazek Práce dětských autorů budou použity při realizaci dalšího z rozvojových projektů, které Město Bystřice n.P. připravuje pod názvem „Bystřická zastavení“. Zastavení budou opět věnována informacím a zajímavostem z přírody a z ochrany životního prostředí. Budou zaměřena na konkrétní situaci v regionu a setkáte se zde i s našim průvodcem a maskotem Vodomilem, kterého si již začínáme s aktivitami Bystřicka z oblasti ochrany vod a životního prostředí pevně spojovat. Bude snahou autorů vytvořit ze „zastavení“ i místa pro aktivitu návštěvníků, místa příjemná k odpočinku, místa, která budeme rádi navštěvovat.

Závěrem děkujeme ještě jednou všem účastníkům soutěže a blahopřejeme autorům vítězných prací Dagmar Matouškové, Markovi Pilátovi, Petrovi Pokornému, Markovi Polákovi, Pavlovi Čížkovi, Berenice Konečné, Denise Rýdlové, Pavlíně Martínkové, Davidovi Šmardovi, Lucii Čechové, Anně Bodlákové, Tomášovi Horákovi, Veronice Schneiderové, Radce Vášové a Veronice Kobzové.

POZOR! V dubnu Vás budeme informovat o podmínkách poznávací akce s názvem „S VODOMILEM ZUBŘÍ ZEMÍ“, kterou pro Vás a pro návštěvníky regionu připravujeme na léto.

Vodomil

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
14
15
19
22
24
27
28
29
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák