SLAVNOSTNÍ VYHODNOCENÍ REGIONÁLNÍCH AKCÍ

Publikováno 1. 7. 2021 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

Dne 30. 6. 2021 od 14 hodin se konala v amfiteátru města Bystřice nad Pernštejnem slavnostní akce, při které se předávala ocenění vítězům vybraných regionálních akcí na Bystřicku.

První z těchto akcí byla soutěž o nejzajímavější grafický návrh ztvárnění trafostanice. Vítěze představil a ocenění předával starosta města Bystřice n. P. pan Pačiska společně s manažerkou MAP II, paní Zelenou. MAP (místní akční plán) II realizoval projekt Street Art již druhým rokem, a to ve spolupráci s Městem Bystřice n. P. a společnosơ E.ON Distribuce (nyní EG.D). Díky tomuto projektu se mohou postupně revitalizovat zašlé a omšelé trafostanice v ulicích našeho města. Loni byly takto upraveny trafostanice na sídlišti 1 a u koupaliště. Letos se připravují na nový kabát trafostanice u polikliniky a u sídliště 2 u bývalé kotelny. Práce již byly zahájeny a přes léto by měly být dokončeny. 

Další bod programu se týkal vyhlášení vítězů 11. ročníku Dětské umělecké soutěže, kterou v roce 2020 pořádalo, již tradičně, Město Bystřice nad Pernštejnem společně s Mikroregionem Bystřicko. Téma soutěže „Bystřice nad Pernštejnem dříve a dnes" se odvíjelo od 440. výročí povýšení Bystřice nad Pernštejnem na město a předané práce jej rozmanitě ztvárnily. Vítězné práce jednotlivců i kolektivů byly odměněny věcnými, ale také fi nančními cenami. Ceny děti převzaly z rukou paní Zamazalové (patronka Dětské umělecké soutěže a mimo jiné také Nositele tradic Bystřicka), paní Tatíčkové (ilustrátorka knih), pana Pačisky a pana Pokorného (předseda Mikroregionu Bystřicko). Virtuální výstavy soutěžních dětských kreseb i literárních prací uspořádané podle kategorií jsou již zveřejněny na webových stránkách Městského muzea Bystřice nad Pernštejnem a na webových stránkách Mikroregionu Bystřicko.

Posledním bodem akce bylo vyhlášení nového Nositele tradic Bystřicka pro rok 2021. Tím se stal Smyčcový orchestr N. Kyjovského při ZUŠ Bystřice n. P., z.s., který v letošním roce slaví 20. výročí od svého založení. Činnost orchestru obnovila v roce 2001 paní Lenka Macháčková – bývalá žákyně pana učitele Něhoslava Kyjovského a také dlouholetá členka orchestru. Na počest pana učitele nese orchestr jeho jméno. Hudební těleso v současné době sestává ze 25–30 hráčů. Dané ocenění – plaketu, panel, diplom a finanční dar, převzala paní Macháčková od paní Zamazalové, pana Pačisky a pana Pokorného, kteří jí zároveň pogratulovali k získanému titulu. Poskytnutý finanční dar v hodnotě 15 tis. Kč se spolek rozhodl darovat obcím zasaženým tornádem na jižní Moravě. Toto vstřícné gesto si vysloužilo obdiv všech přítomných.

Celou slavnostní akci uváděl starosta města Bystřice n. P. pan Pačiska, kterému bychom chtěli touto cestou moc poděkovat. Velké díky patří také organizátorům a sponzorům celé akce a v neposlední řadě také novému Nositeli tradic Bystřicka – Smyčcovému orchestru N. Kyjovského, jehož hudební vystoupení uváděla jednotlivé body programu. A závěrečné velké poděkování? To patří samozřejmě oceněným soutěžícím a všem návštěvníkům slavnostní akce!

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« květen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
5
8
10
11
12
14
15
16
20
21
22
23
24
25
27
29
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák