Putovní letní kino na Bystřicku

Publikováno 9. 9. 2014 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

Putovní letní kino na Bystřicku

Mikroregion Bystřicko pro své členské obce připravil na letošní prázdniny promítání Putovního letního kina. Svůj zájem o kino vyjádřilo deset obcí (Bohuňov, Dalečín, Lísek, Rovečné, Rozsochy, Rožná, Strážek, Štěpánov nad Svratkou, Věžná, Vír).

Aby mohlo být promítání uskutečněno, bylo nutné zařídit mnoho věcí. Mikroregion Bystřicko zajistil dataprojektor, počítač a filmy k promítání, obec Vír zapůjčila plátno a obec Dalečín ozvučení. Starostové jednotlivých obcí dále zajistili organizaci každého promítacího večera a snažili se připravit atmosféru stejnou jako v kině. Na diváky čekalo i malé občerstvení.

Pro většinu obcí, i pro Mikroregion samotný, byla tato akce pořádána poprvé. Všichni s napětím očekávali, jak každý promítací večer dopadne. Vzhledem k převážně deštivému letnímu počasí, většina starostů s obavou sledovala zamračenou oblohu celý den a snažila se předpovědět, jak bude večer a zda se bude moci realizovat promítání pod širým nebem. Večer se však většinou počasí umoudřilo a veškeré obavy se po prvních tónech každého filmu rozplynuly. Snad každý večer předčil očekávání pořadatelů. V převážné většině obcí se totiž promítání zúčastnilo za oba večery dohromady více než 100 diváků a v obcích Strážek, Bohuňov, Rožná, Rozsochy, Štěpánov nad Svratkou dokonce přes 200.

Podobné společenské večery ve většině obcí mikroregionu nejsou zvykem, a proto všechny velmi potěšil velký úspěch, za který spolupracujícím obcím a hlavně divákům velmi děkujeme. Doufáme, že se v příštím roce uskuteční druhý ročník Putovního letního kina a bude se těšit stejné, či dokonce větší návštěvnosti, jak ročník letošní.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
1
3
4
6
7
11
12
13
14
15
17
19
20

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák