Projekt Obce sobě pokračuje

Publikováno 10. 6. 2015 | Rubrika Info

Projekt Obce sobě pokračuje

Strategie území obce s rozšířenou působností (ORP) Bystřice nad Pernštejnem jako finální dokument, je jedním z konkrétních výsledků projektu Svazu měst a obcí ČR s názvem Obce sobě, který se v území realizuje od listopadu 2013 pod záštitou města Bystřice nad Pernštejnem.

První oficiální setkání starostů k tomuto projektu se konalo v červnu 2014 a od té doby se udělal velký kus práce, který byl starostům prezentován na druhém oficiálním setkání, a to 16. dubna v Bystřici nad Pernštejnem.

Výsledkem je souhrnný dokument obsahující Strategii území ORP Bystřice nad Pernštejnem, který obsahuje podrobné analýzy a řešení problémových okruhů v oblasti školství, sociálních služeb, odpadového hospodářství a cestovního ruchu. Finální verzi strategie spolu se srovnáním ORP v rámci Kraje Vysočina je možné nalézt na webu Mikroregionu Bystřicko www.regionbystricko.cz a na webu města Bystřice nad Pernštejnem www.bystricenp.cz

Projekt ukázal, kde je možné hledat spolupráci a výsledkem bude třeba komunitní plán sociální služeb, který se zaměří na potřeby celého ORP, spolufinancování DDM anebo plán založení destinační společnosti, která by se zabývala marketingem a řešením otázek cestovního ruchu na širším území.

Mimo tato témata se projekt zaměřil na řešení otázky Administrativní podpory obcí. Myšlenkou je vznik servisního centra, které by, především neuvolněných starostům, pomáhalo například kompletně s agendou v oblasti dotací, veřejných zakázek, či s právním poradenstvím.

Díky projektu se také rozšířil počet pracovních míst v kanceláři Mikroregionu Bystřicko, kde je stále poskytováno poradenství pro členské obce a realizují se společné aktivity v regionu (Bystřicko čte dětem, Letní kino, Hry bez hranic, Nositel tradic Bystřicka, dětské soutěže atd.)

Další etapa projektu, která trvá do konce října 2015, se bude zabývat hledáním vhodných způsobů zajištění podpůrných služeb pro starosty těch nejmenších obcí.

 

 

smo-obce-sobe-m

Podpora meziobecní spolupráce,(reg. číslo: CZ.1.04/4.1.00/B8.00001)

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
14
15
19
22
24
27
28
29
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák