Předání titulu "Nositel tradic Bystřicka 2012"

Publikováno 10. 7. 2012 | Rubrika Kulturní a sportovní akce Nositel tradic Bystřicka

Na letošní tradiční Cyrilometodějské pouti 5.7.2012 v 11.00 hodin ve Vítochově byl završen první ročník akce s názvem „Nositel tradic Bystřicka“. Tento titul chceme na základě návrhů pravidelně každoročně udělovat osobám nebo skupinám osob, které mají zásluhu na tom, že tradice charakteristické pro náš kraj přetrvávají, případně se obnovují či vytvářejí.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Fotogalerie z předání 1. titulu Nositel tradic Bystřicka

Proč usilujeme o to, aby Bystřicko uchovávalo své tradice, proč věnujeme péči jejich identifikaci? Chceme, aby náš region byl přitažlivým a stabilním místem pro své obyvatele. Chceme, aby zejména naše mladá generace znala kořeny a charakteristické rysy svého kraje. Chceme, aby se dále posilovala sounáležitost občanů s našimi obcemi a Bystřickem. A samozřejmě také chceme, aby Bystřicko bylo přitažlivým a zajímavým místem pro své návštěvníky a hosty. A jedna z cest k našim cílům vede právě prostřednictvím sdílených tradic.

Podle současných pravidel proběhl výběr a schválení prvního nositele tradic v letošním úvodním ročníku. Je jím Sbor dobrovolných hasičů ve Vítochově, který má za sebou skoro 90 let práce pro veřejnost a ona tradice, pro kterou byl vyhodnocen, je právě Cyrilometodějská pouť, na jejíž přípravě a konání se sbor významně podílí.

Pro novou akci byla vytvořena vlastní plaketa, která bude v každém ročníku udělována vítězům. Návrh plakety vznikl ze spolupráce Města Bystřice nad Pernštejnem se Střední průmyslovou školou a Vyšší odbornou školou technickou v Brně na Sokolské ulici. Soutěže se s 41 návrhy plaket zúčastnilo 16 studentek a studentů. Vítězný návrh, již ztvárněný do plakety, kterou převzal Sbor dobrovolných hasičů, zpracoval student 3. ročníku Lukáš Juračka.

kopie-pict0049_nahled

Josef Vojta, místostarosta Města Bystřice n.P.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
14
15
19
22
24
27
28
29
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák