Otevření výstavy „Návrat k tradicím se soubory Rožínka a Groš“

Publikováno 11. 9. 2013 | Rubrika Kulturní a sportovní akce Nositel tradic Bystřicka

Otevření výstavy „Návrat k tradicím se soubory Rožínka a Groš“

Zahájení výstavy se konalo ve čtvrtek 5. 9. 2013 odpoledne v prostorách Městského muzea v Bystřici n. P. za účasti cca 50 návštěvníků. Dále zde samozřejmě nemohly chybět národopisné soubory Rožínka a Groš z Dolní Rožínky, které získaly v letošním roce titul „Nositel tradic Bystřicka“. Celá výstava je věnována jejich 30-ti leté činnosti udržování národopisných tradic Bystřicka. Tematicky je doplněna exponáty ze sbírek Městského muzea. Úvodní panely jsou věnovány společným aktivitám Mikroregionu Bystřicko a Města Bystřice n. P. na podporu udržení tradic na Bystřicku. Na výstavu upozorňovaly bílé stopy, namalované od „Galerie v průchodu“ k Městskému muzeu. Milé bylo pozvání na výstavu krojovanými dětmi ze souborů, které rozdávaly všem přítomným pozvánky na Masarykově náměstí.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

 

Vernisáž zahájily srdečné a optimistické proslovy zástupců pořadatelů – Augustina Holého (předsedy Mikroregionu Bystřicko), Mgr. Simony Špačkové (vedoucí souboru Rožínka) a PhDr. Vladislava Cisára (vedoucího muzea). Pozdravit přítomné přišel za vedení Města Bystřice nad Pernštejnem také místostarosta Josef Vojta. Moderování vernisáže se ujala Ing. Eva Zamazalová, které patří největší dík za organizaci této nádherné výstavy. Ke zpestření vernisáže přispěly děti ze souborů svým milým pěveckým a tanečním vystoupením na téma polních prací.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek  

Účastníci výstavy se mohou až do ukončení výstavy, tedy 6. 10. 2013, zúčastnit soutěžního kvízu, a 10 vylosovaných, jenž odpoví správně na všechny otázky, bude odměněno pěknými výhrami.

Všechny Vás srdečně zveme ke zhlédnutí této ojedinělé výstavy, která bude otevřena v prostorách Městského muzea do 6. 10. 2013.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
1
3
4
6
7
11
12
13
14
15
17
19
20

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák