Otevření výstavy a předání cen vítězům v soutěži "Znám křišťálovou studánku"

Publikováno 15. 5. 2014 | Rubrika Dětská soutěž Kulturní a sportovní akce

Otevření výstavy a předání cen vítězům v soutěži "Znám křišťálovou studánku"

Dne 14. 5. 2014 se v průchodu Pasáže Mazourek konalo zahájení výstavy a předání cen vítězům dětské soutěže „Znám křišťálovou studánku“. Letošní ročník, stejně jako ročníky minulé, vycházel tematicky z dění na Bystřicku a zároveň se stal doprovodnou akcí k projektu „Znám křišťálovou studánku….“ do kterého se zapojila řada škol z Bystřicka a Novoměstska. Projekt je zaměřen na pasportizaci a obnovu studánek na území MAS Zubří země (více informací na www.zubrizeme.cz). Snahou soutěže bylo, aby se děti výtvarně i literárně realizovaly a pochopily nevyčíslitelnou hodnotu vody na Zemi. 

Pravidla soutěže určily rozdělení zúčastněných prací do tří věkových kategorií. Ve výtvarné části soutěže bylo úkolem první, nejmladší, kategorie výtvarně zpracovat návrh na hrníček ke studánce a cílem dalších dvou kategorií bylo výtvarné zpracování básně Josefa Václava Sládka „Lesní studánka“. V literární části bylo dáno soutěžícím za úkol literární zpracování tématu „Bez vody není života“. Celkem bylo obdrženo 142 prací z 11 škol. Do výtvarné části soutěže bylo přihlášeno 140 prací. Tento počet je historicky nejvyšší za devítileté konání soutěže.

Výstavu zahájila recitace básně „Lesní studánka“ Josefa Václava Sládka žákyní ZŠ Bystřice n. P. (Nádražní ul.), Tracy Balievovou. Poté se slova ujali pořadatelé Ing. Karel Pačiska (starosta Města Bystřice n. P.) a Augustin Holý (předseda mikroregionu Bystřicko). Ke zpestření celé akce přispěli žáci ZUŠ Bystřice n. P. pod vedením Martiny Olivové, dipl. um., dechové duo Ondřej Kunovský a Kateřina Čechová. Slavnostním odpolednem provázela Ing. Eva Zamazalová, která je jednou z těch, díky kterým se v našem regionu tradice těchto soutěží udržela.

Vítězové dětské soutěže obdrželi diplomy, finanční odměny od pořadatele soutěže Města Bystřice nad Pernštejnem a drobné věcné dary od Mikroregionu Bystřicko a sponzorů soutěže (Gama Group a.s. člen skupiny KOH-I-NOOR HOLDING, MAS Zubří země o.p.s., Povodí Moravy s.p.).

Zvláštní poděkování patří SK Bystřice a TJ Jiskra Vír za zapůjčení fotbalových sítí, díky kterým mohly být výtvarné práce nainstalovány v průchodu Pasáže Mazourek a panu Josefu Mazourkovi za poskytnutí prostor pro výstavu.

Děkujeme sponzorům a všem účastníkům soutěže a blahopřejeme autorům vítězných prací.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« květen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
5
8
10
11
12
14
15
16
20
21
22
23
24
25
27
29
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák