Otevření výstavy a předání cen vítězům dětské soutěže "Světlo pro život"

Publikováno 20. 11. 2015 | Rubrika Dětská soutěž

Otevření výstavy a předání cen vítězům dětské soutěže "Světlo pro život"

Dne 18. 11. 2015 se v půdních prostorách městského muzea konalo zahájení výstavy a předání cen vítězům dětské soutěže „Světlo pro život“.  Výstava dětských prací potrvá do 30.12.2015.

Letošní dětská soutěž navázala na Mezinárodní rok světla vyhlášený pro letošní rok OSN. K 15. říjnu, kdy byl termín pro odevzdání soutěžních prací, obdržela kancelář Mikroregionu Bystřicko rekordních 320 prací, z toho 12 literárních, což je skoro třikrát více než průměr v soutěžích předchozích. Opět se potvrdilo, že nám vyrůstá více malířů, než „písmáků“, ale to už patří také k jedné z tradic soutěže. Soutěže se zúčastnilo 23 škol, školek a domovů z celé ČR.

Soutěžní práce byly pro hodnocení rozděleny do 3 oblastí – Bystřicko, Koruna Vysočiny (Tišnovsko, Novoměstsko, Žďársko, Velkomeziříčsko-Bítešsko) a ostatní školy z ČR. K tradičním 1. – 3. místům v jednotlivých věkových kategoriích a k ocenění profesionálů přibyly letos, vzhledem k velkému množství zajímavých a krásných prací, i ceny poroty a starosty Bystřice n. P. a předsedy Mikroregionu Bystřicko.

Výstavu zahájila recitace básně Více světla žákyní ZUŠ Bystřice n. P., Michaelou Kostkovou. Poté se slova ujali pořadatelé Ing. Karel Pačiska (starosta Města Bystřice n. P.), Libor Pokorný (předseda Mikroregionu Bystřicko) a radní Kraje Vysočina RNDr. Marie Kružíková. Ke zpestření celé akce přispěl dechový kvartet ZUŠ Bystřice n. P. (Adam Štarha, Eliška Vičarová – flétny, Veronika Dušková a Josef Růžička – klarinet, Roman Proks – fagot) pod vedením Martiny Olivové. V závěru vernisáže zazněla báseň Světlo v podání Lindy Lukáškové. Slavnostním odpolednem provázela Ing. Eva Zamazalová, která je naší dobrou duší, díky které se v našem regionu tradice těchto soutěží udržela.

Vítězové dětské soutěže obdrželi diplomy, finanční odměny od pořadatele soutěže Města Bystřice nad Pernštejnem a drobné věcné dary od Mikroregionu Bystřicko a sponzorů soutěže (Centrum EDEN, Gama Group a.s. člen skupiny KOH-I-NOOR HOLDING, Lesní společenství obcí s.r.o., MAS Zubří země o.p.s., OptiXs s.r.o. , Sagras a.s., Šikland a.s.).

Zvláštní poděkování patří SK Bystřice a SK Rožná za zapůjčení fotbalových sítí, díky kterým mohly být výtvarné práce nainstalovány.

Děkujeme sponzorům a všem účastníkům soutěže a blahopřejeme autorům vítězných prací.


VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« květen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
5
8
10
11
12
14
15
16
20
21
22
23
24
25
27
29
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák