Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2022

Publikováno 1. 12. 2022 | Rubrika Bystřicko čte dětem

Akce Bystřicko čte dětem 2022

kniha-bcd

Minulý rok nebyl sice moc přívětivý ke konání různých akcí, ale ani to nás neodradilo od realizace naší, již tradiční, akce Bystřicko čte dětem, která se v roce 2021 uskutečnila už počtrnácté.

Letošní, tedy 15. ročník akce se již pomalu rozjíždí a počátkem jara se uskuteční již první plánovaná čtení. Termín realizace akce potrvá až do 11.11.2022, tudíž mají zúčastněné subjekty dostatek času na jejich uskutečnění. Aktuálně máme prozatím nahlášeno zhruba 40 čtení ve 13 obcích našeho regionu. 

Pevně doufáme, že se již při konání aktuálního ročníku budou moci opět všichni společně sejít u čtení z vybraných knih a nebude tak již akce omezena v souvislosti s vládními opatřeními.

Filozofií celé akce je přivést děti zábavnou a poutavou formou ke klasické knize. Proto se pořadatelé všech těchto setkání snaží udělat vždy čtení zajímavé, přitažlivé, poučné, a to jak pro děti, tak pro případné návštěvníky. V rámci minulých ročníků bylo připraveno např. loutkové i hrané divadlo, hudební představení a různé besedy, ze kterých si děti mohly na památku odnést časopisy od sponzorů, vlastní výtvory z dílniček nebo také dárky z různých soutěží.

Do letošního 15. ročníku se předběžně nahlásily následující subjekty (obce a školy) z našeho regionu:

Bystřice n. P. – ZŠ NádražníZŠ TGMZŠ TyršovaDalečínDolní Rožínka, Koroužné, PísečnéRovečnéRozsochyRožnáRožná – čteníStrážekŠtěpánov nad SvratkouVěchnovVelké JanoviceVír, MŠ Olešínky (2. čtení3. čtení)

Děti a snad již také i dospělí (rodiče) se tak budou moci opět zaposlouchat do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění. Stejně jako v letech minulých bude i v rámci letošního čtení dětem připraven doprovodný program, například setkání se známými osobnostmi, autogramiády, tvořivé dílny, soutěže a různá představení.

Pevně doufáme, že i pro letošní rok bude akce podpořena společností EG.D, Krajem Vysočina i jednotlivými obcemi. 

Mikroregion Bystřicko má vždy díky těmto finančním příspěvkům možnost zorganizovat tuto smysluplnou akci, která má největší přínos právě pro děti. Obzvláště ony potřebují v této vypjaté době trochu zpestření a radosti ze všedních dnů.

Všem sponzorům a příznivcům velice děkujeme a těšíme se na nadcházející sezónu!

 

Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2022

V letošním roce se uskutečnil již 15. ročník akce Bystřicko čte dětem.

Termín realizace čtení byl ukončen k datu 11. 11. 2022. Do tohoto termínu se stihlo také zrealizovat všech 57 naplánovaných čtení ve 14 obcích našeho regionu.

Během let si tato akce vybudovala již na našem území svoji tradici a stále má velký úspěch jak u dětí, tak i dospělých.

Účel akce je stále stejný, a to přivést děti zábavnou a poutavou formou ke klasické knize. Letos pořadatelé připravili řadu zajímavých setkání, a to formou autorských čtení, hudebních představení, loutkových i hraných divadel či naučných besed, ze kterých si děti odnášely na památku dětské časopisy a knihy od sponzorů, vlastní výtvory z dílniček, dárky z různých soutěží a v neposlední řadě určitě také krásné vzpomínky.

V tomto ročníku předčítali ze svých knih autoři jako Jiří Šandera, Lenka Jakešová, Josef Beneš, Jan Opatřil, Hynek Jurman, Zdeňka Šiborová, Adolf Dudek nebo také známá spisovatelka Iva Procházková, která napsala knihu Myši patří do nebe. Mezi dalšími čtenáři se objevili divadelní umělec Jan Hrubec, pěvecký sbor Labyrint, vedoucí muzea Vladimír Cisár, lektorka a manažerka vzdělávacích aktivit Kateřina Chalupníková, učitelé ZUŠ a mnoho dalších.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem účastníkům i sponzorům této akce, zejména pak Kraji Vysočina a společnosti EG.D za finanční příspěvky, díky kterým můžeme tuto smysluplnou akci i nadále realizovat.

Děkujeme a těšíme se na další ročníky této akce!

 

Mikroregion Bystřicko

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2023 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák