Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2018

Publikováno 9. 4. 2018 | Rubrika Bystřicko čte dětem

Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2018

V letošním, již jedenáctém, ročníku projektu Bystřicko čte dětem proběhlo celkem 73 čtení ve 20 členských obcích a 3 školách v rámci Bystřice nad Pernštejnem. Po loňské velmi dobré zkušenosti se společným čtením jsme se rozhodli uspořádat i v jedenáctém ročníku speciální čtení. Tentokrát se konalo v centru Eden a bylo uspořádáno se společností E.ON. Speciálního čtení se zúčastnilo více než 100 dětí z místních škol a jako speciální host byl pozván hejtman kraje Vysočina pan MUDr. Jiří Běhounek a pan doktor MUDr. Pilný, který doprovázel českou reprezentaci na olympijských hrách.

Každý rok má akce velký úspěch u dětí i dospělých a letos tomu nebylo jinak. Filozofií celé akce bylo přivést děti zábavnou a poutavou formou ke klasické knize. Proto se pořadatelé všech těchto setkání nad knihou snažili udělat čtení zajímavé, přitažlivé a poučné. Zkrátka takové, aby se na ně děti vždy těšily.

A tak bylo v rámci letošního doprovodného programu pro děti připraveno loutkové i hrané divadlo, hudební představení, beseda s cestovatelem, spisovatelem, kouzelníkem, autogramiády, tvořivé a výtvarné dílny, z kterých si děti mohly na památku odnést vlastní výtvory, různé soutěže, ale také poutavé a napínavé vyprávění o Expedici Borneo, z velkoměsta do džungle apod.

Čtenáři byli většinou z řad občanů obce případně z řad místních regionálně známých osobností, ale v mnoha obcích dětem předčítali i celorepublikově známé osobnosti (11. ročník – herečka Bára Štěpánová v Rožné, spisovatelka Michaela Fišarová, spisovatelka Zdeňka Šiborová ve Věchnově, spisovatel Radek Malý ve Strážku, režisér loutkových a animovaných filmů Cyril Podolský, kouzelník Jiří Krejčí, Václav Malinský – který prošel pěšky po hranicích Česko-Slovenska, ilustrátor dětských knih Adolf Dudek, loutkoherec Jan Hrubec v Blažkově, Dolní Rožínce, Víru, Lísku, Sulkovci, Velkých Janovicích a na ZŠ TGM v Bystřici.

Mikroregion Bystřicko díky finančním příspěvkům od Kraje Vysočina a společnosti E.ON mohl opět zorganizovat smysluplnou akci, která měla největší přínos právě pro děti. Všem sponzorům a příznivcům této akce děkujeme a těšíme se na další ročníky.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« únor 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
   
2
   

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák