Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2017

Publikováno 3. 4. 2017 | Rubrika Bystřicko čte dětem

Ohlédnutí za akcí Bystřicko čte dětem 2017

V letošním, již desátém, ročníku projektu Bystřicko čte dětem proběhlo celkem 71 čtení ve 20 členských obcích a 3 školách v rámci Bystřice nad Pernštejnem. Vzhledem k tomu, že se jednalo o kulaté výročí, jsme se letos i my rozhodli uspořádat jedno velké speciální čtení, kterého se účastnilo kolem 300 dětí z místních škol. Na tomto čtení nás navštívil cestovatel a spisovatel pan Ladislav Zibura. Každý rok má akce velký úspěch u dětí i dospělých a letos tomu nebylo jinak. Filozofií celé akce bylo přivést děti zábavnou a poutavou formou ke klasické knize. Proto se pořadatelé všech těchto setkání nad knihou snažili udělat čtení zajímavé, přitažlivé a poučné. Zkrátka takové, aby se na ně děti vždy těšily. A tak bylo v rámci letošního doprovodného programu pro děti připraveno loutkové i hrané divadlo, hudební představení, beseda s chovatelem domácích mazlíčků, herectví, autogramiády, tvořivé a výtvarné dílny, z kterých si děti mohly na památku odnést vlastní výtvory, různé soutěže, ale také poutavé a napínavé vyprávění o Divokém Madagaskaru, o Africe (o lvech, Masaích), putování po Asii apod.

Čtenáři byli většinou z řad občanů obce případně z řad místních regionálně známých osobností, ale v mnoha obcích dětem předčítali i celorepublikově známé osobnosti (10. ročník – herec Zdeněk Junák v Dolní Rožínce, spisovatelka Michaela Fišarová, spisovatelka Zdeňka Šiborová v ZŠ Nádražní Bystřice nad Pernštejnem, hudebník, publicista a esejista Vladimír Merta ve Zvoli, autor dětských knih Marek Šolmes Srazil ve Velkých Janovicích, cestovatel Jan Vařeka v Prosetíně a v Rozsochách, spisovatel Jan Opatřil v Rozsochách a v ZŠ TGM Bystřice nad Pernštejnem, loutkoherec Jan Hrubec ve Strážku, Sulkovci, ve Víru a ve Zvoli, Ladislav Zibura v Bystřici nad Pernštejnem pod záštitou Mikroregionu Bystřicko.

Mikroregion Bystřicko díky finančním příspěvkům od Kraje Vysočina a společnosti E.ON mohl opět zorganizovat smysluplnou akci, která měla největší přínos právě pro děti. Všem sponzorům a příznivcům této akce děkujeme a těšíme se na další ročníky.

10.ročník Bystřicko čte dětem – zahájení

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« květen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
5
8
10
11
12
14
15
16
20
21
22
23
24
25
27
29
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák