Staňte se během Dnů Země na jeden den farmářem v bystřickém centru EDEN

Publikováno 13. 4. 2015 | Rubrika Pozvánka

Bystřice nad Pernštejnem – O víkendu 18. a 19. dubna se v nově otevřeném bystřickém centru Eden uskuteční slavnostní Dny Země. Nejen že si návštěvníci budou moci prohlédnout jedinečné stálé expozice centra, ale především si užijí tematicky zaměřený dvoudenní program. Jak má centrum Eden ve zvyku, program bude plný workshopů, přednášek a atrakcí.

Staňte se během Dnů Země na jeden den farmářem v bystřickém centru EDEN

„Jedním z hlavních poslání centra Eden je lidem připomínat, jakou důležitost pro nás hrají přírodní zdroje. Péče o planetu Zemi k tomuto tématu neodmyslitelně patří, a proto jsme se rozhodli uspořádat Dny Země,“ vysvětluje organizátor Pavel Pichler. Pro návštěvníky je připravena spousta zajímavých workshopů, mezi nimi třeba malování hlínou nebo přednášky o elektrokolech, cestování, bylinkách nebo proměnách klimatu. Návštěvníci se povozí v elektromobilu značky Škoda Superb, promítat se bude i dvacet filmů z festivalu Ekofilm. „Mojí oblíbenou aktivitou je chůze po hmatové stezce, po níž se mohou lidé projít bosky a  vyzkoušet si, jaké to je chodit v přírodě bez bot. Kromě toho, že je to pro nás už něco nezvyklého, se jedná o zdraví prospěšnou aktivitu, která posiluje klenbu a svaly na nohou, co běžně nepoužíváme,“ upozorňuje Pichler. Pro milovníky zvířat je připravena komentovaná prohlídka farmy Eden. Nejodvážnější návštěvníci si vyzkouší, jaké to je stát se na jeden den farmářem: čeká je chlév a v něm spousta práce, traktor připravený vyjet na pole a hromada brambor na vysázení. Během Dnů Země lidé z centra Eden společně s dalšími dobrovolníky vyrazí také do okolí Bystřice nad Pernštejnem a připojí se k celorepublikové akci „Ukliďme Česko“. Chybět nebude ani tradiční řemeslný trh, šifrovací hra pro děti, výborné degustační menu a  skvělé pivo Mittrowsky z místního pivovárku, který je součástí stálé expozice.

Centrum Eden je pro veřejnost otevřeno od 21. března 2015 každý víkend od 9:30 do 18:00. Během týdne je možné centrum navštívit předem na objednávku. Po Dnech Země čeká centrum další velká akce – Zelený máj.

Zdroj: www.centrumeden.cz

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« únor 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
   
2
   

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák