Další ročník „Bystřicko čte dětem“ zahájen!

Publikováno 1. 1. 2020 | Rubrika

Další ročník „Bystřicko čte dětem“ úspěšně zahájen!

kniha-se-vsemi-logy V roce 2020 se akce „Bystřicko čte dětem“ bude konat již potřinácté! Právě to svědčí o tom, že je tato akce u dětí i široké veřejnosti velice oblíbená a že se u nás na Bystřicku stala již jakousi tradicí, která provází začátek nového roku již více než deset let. Jsme velice rádi, že se tato akce může i díky štědrým sponzorům každoročně konat a doufáme, že tradice čtení dětem bude i v následujících letech úspěšně pokračovat.

Základní myšlenkou celé akce je zábavnou a nenucenou formou přivést děti ke klasické knize a odpoutat jejich pozornost od počítačových her a dnešní přetechnizované doby. Snahou pořadatelů i v letošním roce bude udělat čtení zajímavé a poutavé, aby se na ně děti vždy těšily. Již tradičně děti obdrží také nevyprodaná čísla populárních dětských časopisů z minulých let.

 

Do letošního třináctého ročníku se zapojilo celkem 25 subjektů z našeho regionu, ti celkem zorganizují cca 77 čtení: Blažkov, Bystřice n. P. – ZŠ Nádražní, ZŠ Tyršova, ZŠ TGM, knihovna a místní část Dvořiště, Dalečín, Dolní Rožínka, Koroužné, Lísek, Nyklovice, Písečné, Prosetín (Prosetín – 2.čtení, Prosetín – 3.čtení), Rovečné (Malé TresnéRovečné - knihovna, ZŠ Rovečné, MŠ Rovečné), Rozsochy, Rožná, Strážek, Sulkovec, Štěpánov n. S., Unčín, VěchnovVěžná (Věžná – KD), Velké Janovice, Vír, Zvole (ZŠ Zvole - 2.čtení, ZŠ ZvoleMŠ Olešínky). Děti i dospělí se tak budou moci opět zaposlouchat do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění. Stejně jako v letech minulých bude i v rámci letošního čtení dětem připraven doprovodný program, například setkání se známými osobnostmi, autogramiády, tvořivé, výtvarné i cukrářské dílny a různá představení.

 

Tento projekt finančně podpořila společnost E.ON, Kraj Vysočina a jednotlivé obce. Všem tímto velice děkujeme, neboť bez jejich podpory by se tato akce nemohla uskutečnit.

-JD-

Mikroregion Bystřicko

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« květen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
5
8
10
11
12
14
15
16
20
21
22
23
24
25
27
29
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák