14. ročník akce „Bystřicko čte dětem“

Publikováno 1. 9. 2021 | Rubrika Bystřicko čte dětem

logo-bcd-2021Současná doba není moc nakloněna k pořádání různých akcí, ke kterým patří mj. také akce Bystřicko čte dětem.

Pevně ale věříme, že s příchodem jara bude již situace v ČR lepší a my budeme moci opět uskutečnit již tuto tradiční a oblíbenou akci, která se letos bude konat již počtrnácté.

V minulých letech probíhala čtení na Bystřicku vždy v průběhu ledna do konce dubna. To bohužel není v současné době z důvodu vládních opatření možné, tudíž jsme již prodloužili termín realizace celé akce. Obcím a školám Mikroregionu Bystřicko dáváme tak možnost uspořádat čtení až do konce školního roku, konkrétně do 30.6.2021. Doufáme, že do této doby budou opatření postupně rozvolněna a plánovaná čtení se tak budou moci uskutečnit.

Základní myšlenkou celé akce je zábavnou a nenucenou formou přivést děti ke klasické knize a odpoutat jejich pozornost od počítačových her a dnešní přetechnizované doby. Snahou pořadatelů je udělat čtení zajímavé a poutavé, aby se na ně děti vždy těšily. Již tradičně děti obdrží také nevyprodaná čísla populárních dětských časopisů z minulých let. Tentokrát se mohou těšit na některé z těchto časopisů – Dráček, Šikulka, Bumík, Méďa Pusík a další.


Realizace akce je nově prodloužena do 12.11.2021!

 

Do letošního ročníku se prozatím nahlásilo 15 subjektů z našeho regionu, kteří chtějí v rámci akce zorganizovat cca 53 čtení - (Bystřice nad Pern. – ZŠ NádražníZŠ Tyršova a knihovna, ZŠ DalečínDolní Rožínka, Koroužné, LísekPísečnéRovečné, Rozsochy, Rožná - 3 čtení a 2 čteníStrážekŠtěpánov nad Svratkou, Věchnov - 1. čtení2.čteníZŠ a MŠ VírZvole – MŠ Olešínky (1.čtení2.čtení). Situace nám snad i tento rok dovolí, aby se děti i dospělí opět zaposlouchali do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění a mohl být pro ně, stejně jako v letech minulých, připraven doprovodný program jako například setkání se známými osobnostmi, autogramiády, tvořivé, výtvarné i cukrářské dílny a různá představení.

 

Tento projekt finančně podporují společnost E.ON, Kraj Vysočina a jednotlivé obce. Všem tímto velice děkujeme, neboť bez jejich podpory by se tato akce nemohla uskutečnit.

-JD-

Mikroregion Bystřicko


logo-sponzoru

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
1
3
4
6
7
11
12
13
14
15
17
19
20

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák