Bystřicko čte dětem

Další ročník „Bystřicko čte dětem“ úspěšně zahájen!

bcd-2020-loga-vse V roce 2020 se akce „Bystřicko čte dětem“ bude konat již potřinácté! Právě to svědčí o tom, že je tato akce u dětí i široké veřejnosti velice oblíbená a že se u nás na Bystřicku stala již jakousi tradicí, která provází začátek nového roku již více než deset let. Jsme velice rádi, že se tato akce může i díky štědrým sponzorům každoročně konat a doufáme, že tradice čtení dětem bude i v následujících letech úspěšně pokračovat.

Základní myšlenkou celé akce je zábavnou a nenucenou formou přivést děti ke klasické knize a odpoutat jejich pozornost od počítačových her a dnešní přetechnizované doby. Snahou pořadatelů i v letošním roce bude udělat čtení zajímavé a poutavé, aby se na ně děti vždy těšily. Již tradičně děti obdrží také nevyprodaná čísla populárních dětských časopisů z minulých let.

 

Do letošního třináctého ročníku se zapojilo celkem 25 subjektů z našeho regionu, ti celkem zorganizují cca 78 čtení – předběžný harmonogram čtení (Blažkov, Bystřice n. P. – 3 školy, knihovna a místní část Dvořiště, Dalečín, Dolní Rožínka, Koroužné, Lísek, Nyklovice, Písečné, Prosetín, Rovečné, Rozsochy, Rožná, Strážek, Sulkovec, Štěpánov n. S., Unčín, Věchnov, Věžná, Velké Janovice, Vír, Zvole). Děti i dospělí se tak budou moci opět zaposlouchat do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění. Stejně jako v letech minulých bude i v rámci letošního čtení dětem připraven doprovodný program, například setkání se známými osobnostmi, autogramiády, tvořivé, výtvarné i cukrářské dílny a různá představení.

 

Tento projekt finančně podpořila společnost E.ON, Kraj Vysočina a jednotlivé obce. Všem tímto velice děkujeme, neboť bez jejich podpory by se tato akce nemohla uskutečnit.

-JD-

Mikroregion Bystřicko

Archiv minulých ročníků

12. ročník

Více informací

 

11. ročník

Více informací


10. ročník

Více informací 
 

 


VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« leden 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
5
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák