Hry bez hranic 2020

Hry bez hranic 2020


kasparek-2020 

sobotu 12. září se uskutečnil již sedmý ročník sportovního dne ve stylu legendární televizní soutěže s názvem Hry bez hranic. Sportovní odpoledne se odehrálo tentokrát na Horní Rožínce u požární nádrže. Počasí nám tento rok vyšlo na jedničku, takže nic nebránilo tomu, dát do výkonů maximum. Soutěže se zúčastnilo nakonec 11 obcí mikroregionu Bystřicko (Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Horní Rožínka, Rozsochy, Rožná, Velké Janovice, Věchnov, Věžná, Vír a Zvole). Všechny týmy soutěžily v 9 hrách, z toho osm her bylo pod patronátem jednotlivých obcí.

 

Vše vypuklo okolo 13:30 hodin slavnostním nástupem a představením všech týmů. O přivítání a následné komentování celého odpoledne se postarali pánové – Libor Pokorný (starosta obce Rožná, předseda DSO), Mgr. Martin Horák (místostarosta města Bystřice n. P., místopředseda DSO) a částečně i pan starosta Ing. Luboš Vetešník z pořádající obce Horní Rožínka. Po slavnostním zahájení vypuklo již samotné soutěžení zúčastněných obcí. Soutěžící si v rámci her mohli ověřit svoji fyzickou zdatnost, týmovou spolupráci i zručnost. V tomto ročníku si hráči a zejména diváci užili hodně legrace, a to převážně při hře obce Rožná ,,Štafeta na způsob opilosti “, kde se soutěžící museli otočit 10× okolo kužele a následně dojít do cíle přes připravené překážky. Další hrou, která sklidila u diváků velký úspěch, byla hra obce Vír ,,Roženecký šífy“, kde se hráči postupně přepravovali v kánoích na druhý břeh požární nádrže. Dalšími hrami v rámci soutěže byly např. Hasičská štafeta, Chipsovaná – brambůrkovaná, Balónkový taxík, Převlékaní triček, Housenka ad. Během celého konání Her probíhala také hra připravená Mikroregionem Bystřicko, která prověřila základní znalost abecedy i týmovou spolupráci hráčů. Jejím úkolem bylo v co nejkratším čase poskládat abecedně všechny obce Mikroregionu Bystřicko, kterých je v rámci našeho ORP 39. Výsledky této hry byly soutěžícím odtajněny až na samotném konci soutěže.

 

V závěru sportovního dne nastala dlouho očekávaná chvíle, vyhlašování výsledků. Pro každý tým byly připraveny věcné ceny a pro týmy, které se umístily na stupních nej-vyšších, byly kromě těchto darů připraveny i medaile, šampaňské, víno, dárková pivní balení a dorty. Vítěz získal také putovní pohár.

 

A teď už jdeme na očekávané výsledky! Je to až neuvěřitelné, ale v letošním roce obhájil, již počtvrté, své vítězství tým z Dolní Rožínky s celkovým ziskem 80 bodů! Druhé místo bylo velkým překvapením, jelikož ho získal nováček soutěže – obec Věchnov. Na krásném 3.místě se umístila obec Zvole. Všem vítězům ještě jednou moc gratulujeme a ostatním týmům děkujeme nejenom za účast, ale i za příjemnou atmosféru, která provázela celý tento den.

 

Výsledková listina

1. místo:         Dolní Rožínka (80 b.)      

2. místo:         Věchnov (77 b.)          

3. místo:         Zvole (71 b.)                             

4. místo:         Vír (69 b., celkový lepší čas)        

5. místo:         Rožná (69 b.)                    

6. místo:         Bystřice n.P. (58 b.)

7. místo:          Dalečín (56 b.)

8. místo:         Věžná (52 b.

9. místo:         Rozsochy (47 b.)

10. místo:       Velké Janovice (40 b.)

11. místo: Horní Rožínka (39 b.)

 Ze soutěže se nakonec omluvily obce Štěpánov nad Svratkou a Strážek. Díky této akci jsme dosáhli propojení představitelů místních obcí, kteří v podobě soutěžících zdolávali mnohdy nelehké soutěžní disciplíny. Letošní Hry bez hranic podpořily především Kraj Vysočina, Město Bystřice nad Pernštejnem a organizace MAS Zubří země o.p.s., které na tuto akci poskytly jak finanční, tak i věcné ceny a pomohly nám také s organizací celého sportovního dne. Velké díky patří také pořadatelské obci, Horní Rožínce, za skvělou spolupráci při přípravě celé akce.

 

Fotografie a videa z akce nám můžete zasílat na: info@regionbystricko.cz. Zaslané fotografie a videa budou zveřejněny na www.regionbystricko.cz nebo na facebookových stránkách Mikroregionu.

 

                                                                                                          Mikroregion Bystřicko

 

 

 Fotografie najdete na našem FB: https://www.facebook.com/media/set/…

 

Oficiální plakát akce ke stažení zde.

 


 

 

Archiv minulých ročníků:


6. ročník (2019)
 

5. ročník (2018)

 

4. ročník (2017)

 

3. ročník (2016)

 

2. ročník (2015)

 

1. ročník (2014)


Sponzor: http://www.kr-vysocina.cz/

logo-zdravy-kraj-zakl-bar-nahled


VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2021 »»»
PoÚtStČtSoNe
 
    

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2021 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák