NOSITEL TRADIC BYSTŘICKA 2021


VÝZVA

(k podávání návrhů na udělení regionálního titulu a podnětů pro doplnění seznamu tradičních činností, výrob, zvyklostí apod., charakterizujících Bystřicko)

 

• Co je cílem akce? Posílit sounáležitost nás všech s regionem, ve kterém žijeme, s jeho historií. Uvědomit si, co je pro náš kraj charakteristické a vyzdvihnout občany, kteří k uchovávání těchto charakteristických rysů přispívají. Ocenit ty, kteří udržují a obnovují tradice Bystřicka, případně je vytvářejí, a tím podpořit další obyvatele, zejména mládež, k činnosti pro obce, pro mikroregion.

 

• Kdo Vám podá případné bližší vysvětlení?  Jitka Dočkalová, Mikroregion Bystřicko, e-mail: info@regionbystricko.cz, tel.:+420 566 590 399, mob.: +420 736 535 145.

 

• Do kdy je nutno podat návrhy a kam? Písemné návrhy jednotlivců či skupin osob s uvedením tradice, se kterou je spojujete, zašlete či předejte v zalepených obálkách do konce února 2021, tj. do pátku 26. 2. 2021 do kanceláře Mikroregionu Bystřicko (Příční 405, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem).

• Co bude s návrhy dál? Vaše návrhy vyhodnotí odborná komise a svoje doporučení předá zastupitelstvu Města Bystřice nad Pernštejnem prostřednictvím jeho starosty a členské schůzi Mikroregionu Bystřicko prostřednictvím jeho předsedy, ke schválení. Vyhodnocené osobě či skupině osob bude při slavnostní příležitosti v příslušné obci (pokud jde o obyvatele Bystřicka), případně při některé z tradičních akcí v Bystřici nad Pernštejnem, udělen titul „Nositel tradic Bystřicka“, který je trvalý. Dále mu bude předána plaketa a finanční odměna (10.000 Kč pro jednotlivce nebo 15.000 Kč pro skupinu osob). K udělení titulu bude uspořádána výstavka na námět oceněné tradice a fotografie oceněných budou umístěny s krátkým popisem do galerie, která je zřízena na Městském úřadu v Bystřici nad Pernštejnem.

 

• Kdo je „Nositelem tradic Bystřicka“ v předchozím ročníku? V roce 2020 se tímto titulem může pyšnit pan Aleš Uherka, který provozuje truhlářskou a kolářskou dílnu na rodinném sídle Uherků v Nyklovicích. Titul mu byl udělen za obnovu a provozování tradice kolářství a za práci s dětmi, které vede k rukodělné práci.

Udělený titul je trvalý a byl panu Uherkovi slavnostně udělen při příležitosti konání Vavřinecké poutě v Bystřici nad Pernštejnem dne 9.8.2020.

 

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo je spojen s uchováním, obnovou či rozvíjením tradic Bystřicka a zasloužil by si podle Vašeho názoru tento titul také, napište nám! Dále nám napište, pokud víte o nějaké činnosti, výrobku, zvyklosti, pověsti či jiném projevu, které připisujete jako charakteristické své vlastní obci, Bystřicku.

 

Písemné návrhy, ve kterých nezapomeňte uvést kontakt, abychom Váš návrh mohli s Vámi dle potřeby upřesnit, zašlete či předejte v zalepených obálkách na následující adresu: Kancelář Mikroregionu Bystřicko – Jitka Dočkalová, Příční ulice č. 405, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem.

Konečný termín pro odeslání či doručení Vašich návrhů je 26. únor 2021.

  • Pravidla pro letošní ročník naleznete zde. 

 

Archiv minulých ročníků

9. ročník

Více informací

 

8. ročník

Více informací

 

7. ročník

Více informací

 

6.ročník

Více informací 

 

5. ročník

Více informací

 

4. ročník

Více informací

 

3. ročník
Více informací


2. ročník

Více informací

 

1. ročník

Více informací


VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2021 »»»
PoÚtStČtSoNe
 
    

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2021 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák