Dětská soutěž 2016/2017 úspěšně vyhodnocena

Publikováno 17. 3. 2017 | Rubrika Dětská soutěž Info

Dětská soutěž 2016/2017 úspěšně vyhodnocena

 

První březnový týden proběhlo vyhodnocení prací devátého ročníku dětské umělecké soutěže s názvem „Vysočina – moje budoucnost“, kterou vypsalo Město Bystřice nad Pernštejnem ve spolupráci se dobrovolným obecním svazkem Mikroregion Bystřicko pro žáky základních a uměleckých škol Bystřicka a území destinační agentury Koruna Vysočiny. 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Letošní ročník vycházel opět tematicky z prostředí, které je soutěžícím – dětem a studentům – důvěrně známé. Téma soutěže vycházelo z kořenů, z života rodin na Vysočině, kde mohou nalézt smysluplnou a tvořivou práci v budoucnosti i soutěžící, kteří se prostřednictvím škol a jejich pedagogů zapojili do letošního 9. ročníku. Spojit budoucí práci a život s Vysočinou, zajistit její další rozvoj a rozkvět, navázat na předchozí generace, to bylo tedy nosné téma letošní soutěže.

 

Výtvarná i literární část byla rozdělena do tří kategorií, dle věku soutěžících (6–10 let, 11–14 let a 15–18 let). 

Do soutěže se zapojilo celkem 133 výtvarných prací a 27 prací literární z 12 škol. Odborná komise jmenovaná starostou Města Bystřice nad Pernštejnem měla nesnadný úkol posoudit velké množství pěkných a zajímavých prací. Protože v některých kategoriích bylo přihlášeno méně prací, bylo dle podmínek soutěže oceněno pouze první, případně druhé, místo.

I letos byly některé práce oceněné bystřickými profesionály, kteří se zájmem a porozuměním sledují, jak jim na školách vyrůstají potencionální kolegové.

Děkujeme všem účastníkům soutěže – školám i autorům prací a blahopřejeme vítězům!

Všichni jste také srdečně zváni na slavnostní předání cen vítězům, které se bude konat při zahájení výstavy všech prací v prostorách Městského muzea Bystřice nad Pernštejnem pravděpodobně počátkem května. O přesném datu Vás budeme brzy informovat. 

 

Oceněné práce letošního ročníku

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červenec 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák