Tříkrálová sbírka na Bystřicku

Publikováno 27. 1. 2011 | Rubrika Info

Kdo nemyslí jen na sebe, bývá nakonec sám obdarován… (V. Kodet)

Tisková zpráva z Oblastní charity Žďár nad Sázavou

Milí občané, koledníci Tříkrálové sbírky,

Tříkrálová sbírka roku 2011 byla úspěšně ukončena. Na počátku sbírky bylo mezi koledníky vydáno 369 kasiček, které byly postupně rozpečetěny a za účasti zástupců příslušných městských a obecních úřadů a Oblastní charity Žďár byl jejich obsah postupně spočítán
a předán na účet Tříkrálové sbírky.

Jedenáctá Tříkrálová sbírka je nejúspěšnější za dobu celého svého trvání. I přes počáteční skeptické prognózy o výsledku letošní sbírky vykoledovali králové neuvěřitelných 2 167 854 Kč, z toho v Bystřici nad Pernštejnem a blízkém okolí se vykoledovalo celkem 58 009 Kč. Celkový výtěžek je i přes stále pokračující ekonomickou krizi vyšší o 135 028 Kč.

Finanční prostředky z Tříkrálové sbírky v našem regionu podpoří především rozvoj terénních služeb, jako je například služba Osobní asistence, o kterou je velký zájem. Dále v důsledku ekonomické krize může dojít k poklesu objemu financí pro fungování našich služeb, takže výtěžek Tříkrálové sbírky bude možná záchranou pro některé z našich zařízení. Nezapomínáme ani na jednotlivce. Část sbírky poputuje také na pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé finanční či jiné tíživé situaci.

Velmi si vážím toho, že i v době ekonomické krize a snížení rodinných příjmů jsou mezi námi lidé, kteří si uvědomují důležitost a potřebnost Tříkrálové sbírky. Letošní výtěžek znovu dokazuje, že je ještě mnoho lidí, kteří nemyslí jen na sebe. Proto děkuji všem, kteří se do Tříkrálové sbírky jakýmkoliv způsobem zapojili a pomohli tak svým dobrým skutkem těm, kteří naši společnou pomoc potřebují. Velmi všem děkuji za důvěru.

Přeji Vám příjemný a požehnaný rok 2011.

Žďár nad Sázavou, 26.1. 2011
Ing. Jana Zelená
ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
 

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák