Nemocnice Nové Město na Moravě p.o. pořádá první veřejnou sbírku ve své historii

Publikováno 20. 6. 2018 | Rubrika Info

Výtěžek první veřejné sbírky pořádané Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvková organizace poputuje na vybavení dětského oddělení novoměstské nemocnice, které bude dokončeno na začátku roku 2019. V nové budově dětského pavilonu bude 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se oproti stávajícímu dětskému oddělení zvýší o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.

Náklady na stavbu, které dosáhnou 87 milionů korun, platí zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina. Bohužel mobilní vybavení pokojů a ambulancí není součástí nové budovy. Proto nutně potřebujeme moderní polohovatelná lůžka pro děti v závažném stavu a pro děti po úrazech a operacích.

Sbírka je určena také na zajištění příjemného prostředí pro dětské pacienty. Projekt nového dětského oddělení pamatoval na hernu pro hospitalizované děti. Tu bychom rádi zařídili tak, aby děti mohly alespoň na chvíli zapomenout na své trápení.

Vedení nemocnice poprvé ve své historii vyhlašuje na zařízení dětského oddělení veřejnou sbírku. Ta je povolena Krajským úřadem Kraje Vysočina rozhodnutím ze dne 9. dubna 2018 pod číslem jednacím KUJI 27950/2018.

Jedna z možností, jak do veřejné sbírky na vybavení dětského oddělení přispět, jsou zapečetěné kasičky, které budou na různých místech v našem regionu. Minimálně dvě kasičky budou přímo v Nemocnici Nové Město na Moravě, p.o. Pacienti a návštěvníci nemocnice do nich budou moci přispět v obou našich lékárnách. „Tyhle dvě budou úplně první. Uvidíme, jak budou kasičky fungovat. Je to pro nás jedna velká neznámá,“ přiznává tisková mluvčí.

fb-900x900-modal-5

„Teď už jsou kasičky i v Bystřici nad Pernštejnem. Hned na třech místech. V lékárnách Arnica a U svatého Vavřince a také na pokladně Centra Eden. Narazíte na ně i ve Žďáře nad Sázavou. Do jedné můžete přispět na recepci MěÚ, vstříc nám vyšel pan Vilém Frendl a jedna kasička je v jeho Lékárně u Asklepia na žďárské poliklinice. Další je na recepci žďárského Relaxačního centra. Další vhodná místa ještě hledáme. Pokud by nám chtěl se sbírkou pomoci, rozhodně se nebudeme bránit,“ usmívá se mluvčí Pecková.  

Další možností, jak přispět do sbírky, je poslat peníze na sbírkový účet zřízený pro tento účel. 115–7096220287/0100.

„Pro komfort malých pacientů a jejich doprovodu je potřeba vybavit naše další prostory dětským nábytkem a dekoracemi. Naše dětské oddělení zajišťuje péči v okrese Žďár nad Sázavou, kde žije přibližně 21,5 tisíce dětí. Z nich hospitalizujeme každý rok okolo 1 500 dětí, dalších 1 000 osob projde lůžky dětského oddělení jako doprovod. Ročně provedeme v našich specializovaných ambulancích přes 12 000 vyšetření malých pacientů,“ uvedl primář dětského oddělení MUDr. Martin Chalupský.

Novoměstská nemocnice již delší dobu usilovala o výstavbu nového dětského oddělení. Stará budova, jejíž některé části pocházely z padesátých let minulého století, už neposkytovala potřebný standard. „Byla zde nutná výměna elektroinstalací, vody a odpadů. Také dispozičně již budova přestávala vyhovovat současným potřebám,“ upřesňuje technický náměstek Jiří Drdla.

Pacienti a zdravotníci se nového oddělení dočkají v moderním pavilonu, který bude splňovat veškeré požadavky kladené na poskytování zdravotních služeb v současné době. „Budova dětského oddělení je koncipovaná jako pasivní dům, takže očekáváme i mnohem úspornější provozní náklady než tomu bylo doposud,“ upozorňuje náměstek Drdla na jednu z předností nového dětského pavilonu. Jeho výstavba by měla být hotová na začátku roku 2019.

 

 Více informací na www.nnm.cz

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« leden 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
5
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák