Dotazníkové šetření k vytvoření územní strategie

Publikováno 7. 6. 2006 | Rubrika MAS Zubří země
dotazník - strana 1

V současné době probíhá na Bystřicku dotazníkové šetření, které přispěje k vytvoření integrované rozvojové územní strategie MAS Zubří země, o.p.s. Dotazníkové šetření je součástí projektu „Vypracování integrované územní rozvojové strategie MAS Zubří země předloženého mikroregionem Bystřicko do Operačního programu „Rozvoj venkova a multifunkční zemědělství“ v rámci opatření 2.1.4 C Rozvoj venkova (podopatření typu Leader+) – osvojování schopností.

DOTAZNÍK ke stažení

Od roku 2007 měla by být MAS připravena na základě této zpracované územní strategie rozdělovat a administrovat finanční prostředky, které jí budou schváleny. Proto je nutné, aby strategie vytvořená „od spodu“ obsáhla a zaměřila se na všechny problémové a významné oblasti a témata, které je důležité v příštích letech finančně podporovat.

Hlavním posláním MAS Zubří země bude v příštích letech přispět ke zlepšení kvality života všech obyvatel mikroregionu Bystřicko. K tomu by měli napomoci finanční prostředky z různých evropských i krajských programů či fondů. Přímo pro MAS je určen program Leader + a Leader ČR, které fungují jinak než jsme tomu byli zvyklí. Ve většině žádostí o dotace musí nejdříve existovat záměr a teprve pak se na jeho realizaci shánějí peníze. U programů Leader je to přesně naopak. Nejdříve jsou pro MAS schváleny finanční prostředky na realizaci strategie, a sama MAS se pak rozhoduje na základě předložených žádostí, komu a na co je poskytne.

Dotazník obsahuje 9 oblastí na str. 1–3, které ovlivňují kvalitu života všech obyvatel z mikroregionu Bystřicko. Každá z oblastí obsahuje související témata různé důležitosti. Do volných řádků je možné dopsat i nová témata. Těmto tématům každý subjektivně přiřadí bodové hodnocení (rozpětí 1–5 bodů, 1: nejméně významné, 5: nejvíce významné).

Bodové hodnocení odpovídá např. tomuto slovnímu hodnocení:
1: Nevnímáme, že tato oblast je pro naší obec (společnost) důležitá.
3: Důležitá oblast, lze však řešit postupně.
5: Velice důležitá oblast, měla by být řešena přednostně.

dotazník - strana 2
dotazník - strana 3

Dále je součástí dotazníku formulář pro stručný popis Vašich projektových záměrů str. 4., ve kterém se definují akce (aktivity), které je potřebné ve Vaši obci (společnosti) uskutečnit v průběhu příštích cca 6 let.

Popis se skládá z těchto parametrů:
 popis záměru/lokalizace
 projektová příprava
 připravenost k realizaci
 předpokládané náklady (tis. Kč)
 předpokládaný termín realizace (rok)

dotazník - strana 4

Vyplněný dotazník můžete odevzdat do 7. července v kanceláři mikroregionu Bystřicko (budova MěÚ Bystřice n.P., Příční 405, Bystřice n.P.) nebo zaslat na poštovní adresu (Mikroregion Bystřicko, Masarykovo nám. 57, 593 01 Bystřice n.P.) a e-mailové adresy (zubri.zeme (at) centrum.cz, mikroregionbystricko (at) centrum.cz)

Předem děkujeme za vyplnění dotazníku a za spolupráci na vytvoření integrované rozvojové územní strategie MAS Zubří země, o.p.s.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červenec 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák