Dětská soutěž 2012 vyhodnocena

Publikováno 22. 11. 2012 | Rubrika Dětská soutěž Info
samolepka-vodomil-2012m

Tradice Bystřicka

V měsíci červnu proběhlo vyhlášení šestého ročníku dětské soutěže s názvem Tradice Bystřicka, kterou vypsalo Město Bystřice nad Pernštejnem ve spolupráci se sdružením obcí Mikroregion Bystřicko pro žáky základních a uměleckých škol Bystřicka.
Letošní ročník vycházel opět tematicky z dění na Bystřicku a navazoval na snahu obcí podpořit identitu a rázovitost regionu oceněním těch, kteří udržují, obnovují či vytvářejí tradice Bystřicka. (Titul „Nositel tradic Bystřicka“ získal v prvním ročníku 2012 sbor dobrovolných hasičů ve Vítochově za aktivní účast při pořádání tradičních Vítochovských poutí)

Úkolem soutěžících bylo seznámit se zvyky, obyčeji, řemesly, činnostmi apod., které lze označit za tradiční pro oblast Bystřicka a zpracovat je výtvarně nebo literárně.

Letošní ročník byl tedy opět rozdělen na dvě části, a to literární a výtvarnou. Do literární části soutěže nebyla přihlášena žádná práce a do výtvarné části bylo přihlášeno 82 prací z 9 škol. Odborná komise jmenovaná starostou Města Bystřice nad Pernštejnem splnila 15.11.2012 svůj milý, ale současně nesnadný úkol, vyhodnotit přihlášené práce, kterých bylo v letošním ročníku velké množství.
V některých kategorií bylo přihlášeno méně prací, tudíž dle podmínek soutěže bylo oceněno pouze první místo, a zde vidíte výsledek:

Výsledky v jednotlivých kategoriích

Děkujeme všem účastníkům soutěže a blahopřejeme autorům vítězných prací.

Na výstavu soutěžních prací a předání cen vítězům, které se začínají 23.1.2012 v Městském muzeu Bystřice n.P. od 14.30 hodin, jste všichni srdečně zváni!

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
 

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák