Bystřicko čte dětem 2013 - VI. ročník

Publikováno 7. 2. 2013 | Rubrika Bystřicko čte dětem Kulturní a sportovní akce
logo-bcd2013-web

Jsme velice rádi, že po velkém ohlasu na pět ročníků mikroregionální akce „Bystřicko čte dětem“, můžeme pokračovat v této krásné akci díky štědrým sponzorům.

cele-cesko-cte-detem-logo-web

Náš projekt Bystřicko čte dětem vznikl v návaznosti na celorepublikovou akci Celé Česko čte dětem.

Do letošního, již 6. ročníku, projektu se dle vypracovaného harmonogramu (aktualizace 4.3.2013) zapojilo celkem 20 členských obcí, kde proběhne 57 čtení. Pořádající obce a ZŠ chtějí zpříjemnit svým dětem dlouhé zimní večery a čekání na jaro.

FOTOGALERIE Z ROKU 2011

Filozofií této akce bylo přivést děti zábavnou a nenucenou formou ke klasické knize. Proto se pořadatelé všech těchto setkání nad knihou v roce 2012, snažili udělat čtení zajímavé, přitažlivé a poučné, zkrátka takové, aby se na ně děti vždy těšily. A tak bylo v rámci minulého doprovodného programu pro děti připraveno loutkové i hrané divadlo, beseda o létání, skautingu, Africe či o domácích i cizokrajných zvířatech, tvořivá, výtvarná a cukrářská dílna, soutěže, zábavné luštění s hádankami, ukázky rytířské výzbroje atd.

Ne každý rodič si totiž v uspěchané době najde čas posadit se večer na okraj dětské postele a otevřít pohádkovou knihu. Projekt „Bystřicko čte dětem“ je cesta, jak to trochu napravit a ukázat dětem i rodičům, že stačí 20 minut večerního čtení a usínání může být o to krásnější. Děti i dospělí se zase mohou zaposlouchat do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění a vdechovat tajemné kouzlo setmělých míst, která většinou navštěvují jen za dne. Když se pak světla rozsvítí, zbylý čas se vyplní debatou nad přečtenou knížkou, hádankami, kreslením, různými hrami, tvořivými dílnami a dalšími aktivitami, které si pozvaní hosté pro děti připraví.

Letošní „Bystřicko čte dětem“ začalo 29. ledna 2013 v Bystřici n. P. (knihovna) a bude pokračovat v dalších obcích (Dalečín, Blažkov, Bystřici n. P. – ZŠ T.G.M., ZŠ Nádražní ul., ZŠ Tyršova ul., Štěpánov n. S.,Vír, Ujčov, Unčín, Lísek, Rožná, Rovečné, Strážek, Velké Janovice, Zvole, Rozsochy, Dolní Rožínka, Písečné, Sulkovec, Prosetín, Nyklovice a Věžná) až do dubna.

Tento projekt finančně podpořila společnost E.ON a Kraj Vysočina a samozřejmě jednotlivé obce, neboť bez jejich podpory by se tato akce nemohla uskutečnit. Na každém čtení děti také dostanou starší časopis Igráček od firmy EFKO-karton s.r.o. z Nového Veselí.

Velice děkujeme všem sponzorům za finanční či materiální podporu.

eon-rgb
fond-vysociny-logo-web

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« prosinec 2019 »»»
PoÚtStČtSoNe
      
19
20
23
24
25
26
28
29
30
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2019 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák