Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Bystřická Kopretina slavila desítku

Ve čtvrtek 21. dubna 2016 se v centru pro rodiče s dětmi na Hornické ulici v Bystřici nad Pernštejnem slavilo. Před deseti lety zde byla pod záštitou žďárské Charity otevřena jedna z poboček Kopretiny, a to v přízemí Domu s pečovatelskou službou.

Mezi účastníky čtvrteční oslavy patřili představitelé města Bystřice nad Pernštejnem, vedení žďárské Charity a kněz Pavel Habrovec, který byl u počátku vzniku hlavního centra Kopretina v Radešínské Svratce. Oslavy se účastnily i rodiny, které do centra pravidelně dochází. Na programu byl nejen slavnostní přípitek, ale i dort, na který se těšili především malí hosté. V úvodu proběhlo vystoupení dětí z centra a po oslavách ještě tvořivá dílnička a společné hrátky s dětmi v herně.
„Jsme rádi, že k nám přišli rodiče s dětmi, aby si s námi sfoukli svíčky na narozeninovém dortu a oslavili naši desítku. A co přeji Kopretině k jejím kulatým narozeninám? Přála bych jí, aby se dále rozvíjela a aby byla stále navštěvována hojným počtem rodin a dokázala nabídnout zajímavé programy a aktivity,“ sdělila své přání Gabriela Vítková, koordinátorka bystřické Kopretiny.

Kopretina – centrum pro rodiče s dětmi má středisko v Radešínské Svratce a současně čtyři pobočky ve Žďáře nad Sázavou, Bystřici nad Pernštejnem, ve Velkém Meziříčí a Radostíně nad Oslavou. Všechny fungují obdobně se stejným cílem, kterým je podpora fungující rodiny.
„Nejdříve vznikla Kopretina v Radešínské Svratce pod záštitou kněze Pavla Habrovce. Tehdy jsme Kopretinu vedly s maminkami jako dobrovolnice. V roce 2004 jsem oslovila ředitelku Oblastní charity Žďár nad Sázavou Ing. Janu Zelenou, zda-li by nás Charita vzala „pod svá křídla“. Proběhla jednání a na podzim se Kopretina stala jedním ze zařízení žďárské Charity. To nám umožnilo rozvíjet své služby a aktivity pro rodiny,“ zavzpomínala vedoucí všech Kopretin Mgr. Zdenka Šrámková.
A protože se v Radešínské Svratce Kopretině dařilo, začala se ozývat další města a především také rodiny se žádostí o zřízení dalších poboček. „Stejně tak tomu bylo i v případě Bystřice nad Pernštejnem, kdy nám bylo nabídnuto převzít zde již zavedené mateřské centrum. Souhlasili jsme a nyní slavíme už deset let,“ uzavřela naše setkání Zdenka Šrámková.

Aktuální programy Kopretiny je možné shlédnout na www.zdar.charita.cz
nebo na facebookových stránkách jednotlivých poboček.


Autorka tiskové zprávy: Lenka Šustrová

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červenec 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák