Dětská soutěž 2020

Město Bystřice nad Pernštejnem a Mikroregion Bystřicko -  jako pořadatelé – připravují dětskou výtvarnou soutěž i pro letošní rok 2020. Jde již o 11. ročník dětské umělecké soutěže. Dětská soutěž si za deset ročníků svého konání vydobyla pevné místo mezi akcemi, které se na Bystřicku pořádají a věříme, že to potrvá i nadále. 

Téma pro letošní ročník dětské umělecké soutěže nese název „Bystřice nad Pernštejnem dříve a dnes“, které se vypisuje při příležitosti 440. výročí povýšení Bystřice nad Pernštejnem na město. Po široce pojaté mezinárodní dětské soutěži v roce 2018 se pořadatelé vracejí ke kořenům a se svojí výzvou k účasti na soutěži se obracejí na školy a jednotlivce ve svém správním obvodu. Pro ty tvoří jubilující Bystřice nad Pernštejnem nejen správní, ale i přirozené kulturní, organizační a hospodářské centrum. Téma soutěže dává možnost školám i autorům zamyslet se nad vývojem nejen města, ale celého regionu a zhodnotit podle rozmanitých vlastních kritérií výsledek tohoto vývoje. Prostor dostávají i přání autorů, jakým směrem by chtěli, aby se tento vývoj ubíral dál.

Soutěž se koná již tradičně pod záštitou postavičky Vodomila, maskota Svratecké vodohospodářské naučné stezky a patrona cestovního ruchu na Bystřicku, který se již vžil i jako průvodce našimi výtvarnými a literárními soutěžemi.

Téma soutěže „Bystřice nad Pernštejnem dříve a dnes“, které jsme pro letošní soutěž zvolili, skýtá, podle našeho mínění, jak pedagogům, tak mladým autorům dostatek prostoru společně se zamyslet nad aktuálním námětem a ukázat svůj tvůrčí potenciál.

vodomil

Podmínky 11.dětské soutěže 2020 ke stažení zde.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
 

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák