Zábavné sportovní odpoledne v Bystřici nad Pernštejnem

Publikováno 7. 9. 2016 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

dsc08330 V sobotu 3. září se uskutečnil již třetí ročník sportovního dne s názvem Hry bez hranic. Sportovní odpoledne se odehrálo v Bystřici nad Pernštejnem na fotbalovém stadionu. Soutěže se zúčastnilo 10 obcí (Bystřice n. P., Dalečín, Dolní Rožínka, Rozsochy, Rožná, Strážek, Štěpánov n. S., Věžná, Vír a Zvole). Všechny týmy soutěžily v 9 hrách. Osm  her bylo pod patronátem jednotlivých obcí. Poslední hru připravil Mikroregion Bystřicko, a šlo o vědomostní soutěž tzv. Mikro kvíz. Soutěžící si v rámci her ověřili svoji fyzickou zdatnost, týmovou spolupráci i zručnost.
Vše začalo v 13:30 hod. slavnostním nástupem a představením všech týmů. O přivítání a následné komentování celého odpoledne se postarali: Augustin Holý, Libor Pokorný a Josef Vojta. Po slavnostním zahájení vypuklo již samotné soutěžení. Všichni soutěžící šli do každé hry s velkým nasazením.
Výsledky byly tak vyrovnané, že o umístění musel rozhodnout i součet časů v jednotlivých disciplínách.
V závěru sportovního dne nastala dlouho očekávaná chvíle, vyhlašování výsledků. Pro každý tým byly připraveny věcné ceny a pro týmy, které se umístily na stupních nejvyšších, byly krom těchto darů připraveny i medaile, sekty a dorty. Vítěz také získal putovní zlatý pohár.
V letošním roce zvítězil domácí tým z Bystřice nad Pernštejnem s celkovým ziskem 81 bodů, který z dosavadního prvenství sesadil tým obce Rožná, druhé místo získala obec Dolní Rožínka, na místě třetím skončil Dalečín. Všem vítězům ještě jednou gratulujeme a ostatním týmům děkujeme nejenom za účast, ale i za příjemnou atmosféru, která provázela celý tento den.

Výsledková listina

1. místo:         Bystřice n. P. (81 b.)                           6. místo:         Rožná (57 b.)
2. místo:         Dolní Rožínka (71 b.)                          7. místo:         Vír (48 b.)
3. místo:         Dalečín (70 b.)                                    8. místo:          Rozsochy (45 b.)
4. místo:         Strážek (65 b.)                                    9. místo:          Štěpánov (41 b.)
5. místo:         Věžná (63 b.)                                      10. místo:       Zvole (34 b.)


Díky zapojení našeho Mikroregionu do aktivit Místní agendy 21 (MA21) jsme v rámci této akce dosáhli společným úsilím propojení představitelů místních obcí (do soutěžního klání i do příprav se zapojilo hned několik starostů) jak se širokou veřejností, tedy s občany obcí, kteří v podobě soutěžících zdolávali mnohdy nelehké soutěžní disciplíny, tak s představiteli místního podnikatelského sektoru a neziskových organizací. Tyto partnerské společnosti zastupovala zejména společnost Stavebniny Zeman, společnost Centrum EDEN a organizace MAS Zubří země o.p.s., které na tuto akci poskytly nejen dar finanční, ale také věcné ceny a pomohly nám i s organizací celého sportovního dne. 

Za další dary také velmi děkujeme Městu Bystřice nad Pernštejnem a organizaci SÚRAO.

 

Podařené fotky a videa z akce nám, prosím, posílejte na mikroregionbystricko@centrum.cz. Vámi zaslané fotografie a videa budou zveřejněny na www.regionbystricko.cz nebo na facebookových stránkách Mikroregionu.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
   
2
3
5
7
8
9
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2023 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák