S Vodomilem navrhujeme poštovní známku

Publikováno 15. 1. 2008 | Rubrika Info

Vodomil malířem Dětskou výtvarnou soutěž vypisuje Město Bystřice nad Pernštejnem ve spolupráci s Mikroregionem Bystřicko již po třetí.

Tentokrát s cílem získat návrh na příležitostnou poštovní známku Bystřicka s přítiskem, která by propagovala krásy, případně pozoruhodnosti mikroregionu a vytvářela a rozšiřovala povědomí o tomto kraji.

Námět známky by měl být nadčasový, aby mohla plnit funkci ceniny delší dobu. Jde o další část dlouhodobého projektu „Vysočinou za zdravím i poznáním“, kterým Město Bystřice nad Pernštejnem přispívá k vytváření podmínek pro ochranu životního prostředí, pro cestovní ruch a pro naplňování pojmu „Bystřicko“.

Soutěž se koná pod záštitou Vodomila, maskota Svratecké vodohospodářské stezky a patrona cestovního ruchu na Bystřicku, který vzešel z prvního ročníku dětské výtvarné soutěže

Výtvarná soutěž se vypisuje pro základní a umělecké školy Bystřicka, případně pro jednotlivce.

Práce přihlášené do soutěže budou jednoduchými kresbami. Bližší technika prací ani barevnost výtvarného díla není předepsána. Formát práce je předepsán maximálně A4, doporučený rozměr je A5. Konečný výtisk podkladu pro tisk, po případné profesionální úpravě, bude mít rozměr 23/29 mm, tj. stejný jako tisk známky. (Formát je na výšku, t.zn., že šířka přítisku je 23 mm.) Tomuto rozměru musí odpovídat námět i jednoduchost kresby. Do kresby musí být zakomponován název „Bystřicko“.

Soutěž se vypisuje pro 2 věkové kategorie:
1.kategorie 6 – 10 let
2.kategorie 11 – 15 let

Další podmínky:
1/ Práce, které budou předány do soutěže, musí být vyhotoveny pro užití v této soutěži a autorem, který bude na práci podle dalších pokynů uveden.

2/ Práce se předávají v originále.

3/ Práce předávají jednotlivé školy (základní a umělecké) po vlastním dílčím hodnocení, a to v množství maximálně 3 práce ze školy v každé kategorii. Jeden autor může být zastoupen maximálně dvěma pracemi. Termín pro předání na kontaktní místo do 4.2.2008.

4/ Práce budou +školou+ označeny na zadní straně pořadovým číslem lomeným názvem školy a doplněny obálkou se shodnými údaji na vrchní straně. V obálce budou uvedeny následující údaje: název a sídlo školy, jméno a příjmení autora, datum narození autora a třída, kterou navštěvuje. Pro práce +jednotlivců+ bude na zadní straně číslo lomené názvem obce autora. Pro obálku platí stejné pokyny jako u škol.

5/ Kontaktní místo práce přehledně eviduje a pro potřebu evidence vybaví práce i obálky dalšími vlastními čísly podle časového pořadí. Obálky budou otevřeny až po vyhodnocení prací.

6/ Vyhodnocení prací provede nejpozději do 29.2.2008 odborná komise, kterou jmenuje vypisovatel soutěže. Vybrány budou 3 nejlepší návrhy. Vypisovatel si vyhrazuje právo neudělit první cenu a rovněž nepoužít oceněné návrhy pro konečný návrh známky.

7/ Výsledky soutěže budou oznámeny v regionálním tisku a na webových stránkách obcí a následně při slavnostním veřejném vyhlášení vítězů spojeném s výstavkou soutěžních prací. Termín a místo slavnostního vyhlášení výsledků soutěže bude veřejnosti oznámeno prostřednictvím škol.

8/ Autoři vítězných prací v jednotlivých kategoriích obdrží finanční odměnu.
I.místo 700 Kč
II.místo 500 Kč
III.místo 300 Kč

9/ Práce přihlášené do soutěže zůstávají dále v majetku vypisovatele. Autoři předáním prací do soutěže vyjadřují svůj souhlas s jejich případným profesionálním dopracováním.

Kontaktní místo pro předání soutěžních prací a pro případné bližší informace:
Kancelář Mikroregionu Bystřicko
Příční 405 (budova MěÚ Bystřice nad Pernštejnem)
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
telefon: 566 590 399, 731 575 342
e-mail: mikroregionbystricko@centrum.cz

Přejeme školám i autorům mnoho zdaru!

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2023 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák