Návštěva ze slovenského regiónu Vranov nad Topľou

Publikováno 7. 10. 2019 | Rubrika

Návštěva ze slovenského regiónu Vranov nad Topľou

Po dvou letech náš mikroregion opět navštívili naši slovenští kolegové z regiónu Vranov nad Topľou. Naše spolupráce již trvá od roku 2005 a doufáme, že bude přetrvávat i nadále.

Hlavním účelem slovenské návštěvy bylo jako vždy navázat další spolupráci a navzájem se seznámit s úspěchy, kterých jsme dosáhli za poslední rok.

Návštěva ZMOVR (Združenia miest a obcí vranovského regiónu) se uskutečnila ve dnech 19. – 21. 9. 2019, kdy v pozdních odpoledních hodinách přijela delegace celkem 15 slovenských starostů/starostek z různých obcí na penzion Podmitrov, kde je čekalo slavnostní přivítání a také ubytování s večeří. Druhý den jsme navštívili Žďár nad Sázavou, kde jsme společně zhlédli areál Zámku s komentovanou prohlídkou ,,Po stopách Santiniho“ a dále také kreativní Muzeum nové generace. Následoval oběd v nedaleké Polničce, ze které jsme se pak vydali na prohlídku poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, která je památkou UNESCO.

Po návratu ze Žďáru n. S. jsme pro naše slovenské přátelé připravili soutěže zaměřené na westernové disciplíny jako hod tomahawkem, nožem či střelba z luku. Pro vítěze, z řad žen i mužů, jsme měli přichystané medaile a věcné dary. Poté následovalo již očekávané přátelské posezení, které zajisté posloužilo k výměně zkušeností pro všechny zúčastněné. Poslední den, v sobotu, jsme také zavítali do strašidelného zámku Draxmoor na Dolní Rožínce, odkud jsme přejeli k našemu poslednímu bodu návštěvy, kterým byla obec Blažkov. Paní starostka Petra Tatíčková zde přichystala s místními občany a hasiči prohlídku hasičské zbrojnice doplněnou o ukázku zásahu s historickou hasičskou stříkačkou. V kulturním domě pak byla k nahlédnutí výstava akcí pořádaných obcí a celá návštěva byla zakončena slavnostním obědem a následným závěrečným proslovem paní Petry Tatíčkové, pana Libora Pokorného (předsedy MB) a předsedy ZMOVR Daniela Lorince.

 

Jménem mikroregionu Bystřicko bych chtěla poděkovat jak našim slovenským přátelům, že si v dnešní uspěchané době najdou vždy čas a zavítají k nám, dále tak našim starostům za účast při přátelských posezeních a velké díky patří také paní Tatíčkové a místním občanům z Blažkova za výtečný oběd a přípravu sobotního programu.

 

Ať tedy i nadále vzkvétá přátelství, předávání si zkušeností, inspirace a společná spolupráce na mezinárodních projektech rozvoje našich regionů.

 

Mikroregion Bystřicko

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
     
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2023 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák