Jubilejní 10. ročník čtení dětem je tu!

Publikováno 4. 1. 2017 | Rubrika Bystřicko čte dětem

Jubilejní 10. ročník čtení dětem je tu!

V letošním roce bude akce „Bystřicko čte dětem“ něčím speciální, koná se totiž již její desátý jubilejní ročník! Právě to svědčí o tom, že je tato akce u dětí i široké veřejnosti velice oblíbená a že se u nás na Bystřicku stala již jakousi tradicí, která provází začátek nového roku již celých deset let. Jsme velice rádi, že se tato akce může i díky štědrým sponzorům každoročně konat a doufáme, že tradice čtení dětem bude i v následujících letech úspěšně pokračovat.

 Základní myšlenkou celé akce je zábavnou a nenucenou formou přivést děti ke klasické knize a odpoutat jejich pozornost od počítačových her. Snahou pořadatelů i v letošním roce bude udělat čtení zajímavé a poutavé, aby se na ně děti vždy těšily. 

 Do letošního desátého ročníku se zapojilo celkem 23 subjektů z našeho regionu, ti celkem zorganizují cca 70 čtecích večerů – harmonogram (Blažkov, Bystřice n. P. – ZŠ TGM, ZŠ Tyršova, ZŠ Nádražní a knihovna, Dalečín, Dolní Rožínka, Lísek, Nyklovice, Písečné, Prosetín, Rovečné, Rozsochy, Rožná, Strážek, Sulkovec, Štěpánov n. S., Unčín, Věchnov, Velké Janovice, Vír, Zvole, Ždánice). Děti i dospělí se tak budou moci opět zaposlouchat do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění. Stejně jako v letech minulých bude i v rámci letošního čtení dětem připraven doprovodný program, například setkání se známými osobnostmi, autogramiády, tvořivé, výtvarné i cukrářské dílny a různá představení.

 

Tento projekt finančně podpořila společnost E.ON, Kraj Vysočina a jednotlivé obce. Všem tímto velice děkujeme, neboť bez jejich podpory by se tato akce nemohla uskutečnit… 

nove-logo-mbfond-vysociny-logo-webeon-rgb

 
banner-dracek

 

pastelka

ciperka

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« květen 2024 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
5
8
10
11
12
14
15
16
20
21
22
23
24
25
27
29
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2024 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák