Informací není nikdy dost

Publikováno 31. 5. 2006 | Rubrika Info

turistická tabule mikroregionu Bystřicko Tak to si asi řekli v Bystřici nad Pernštejnem, když se rozhodli podpořit projekt zaměřený na prezentaci obcí v Bystřickém okolí. Je to nejen nová služba pro obce, ale také pro turisty a návštěvníky zainteresovaných vesnic.

Do nového projektu, připraveného Informačním centrem Bystřice nad Pernštejnem, se přihlásilo celkem sedmnáct obcí z Bystřického mikroregionu. O co v něm vlastně jde? Hlavně o prezentaci jednotlivých obcí i mikroregionu jako celku. Jedná se o nové vývěsní tabule, na kterých najdete spoustu zajímavých informací.

Sedmnáct obcí z mikroregionu, které měly zájem a chuť se do tohoto projektu zapojit, teď bude mít na návsi vyvěšenou informační tabuli. Mimo to si budete moci v Informačním centru v Bystřici nad Pernštejnem vyzvednout brožurku, ve které najdete obdobné informace, jako na vývěsních tabulích. Každá z nich bude obsahovat informaci o mikroregionu jako celku a pak také údaje o vesnici, které se bude týkat.

turistické tabule obcí

Stejně budou vypadat i vývěsní tabule. Z jedné strany vám bude představen mikroregion a ze strany druhé obec. Text, ve kterém budete seznámeni s historií a s jednotlivými atraktivitami, bude doplněn spoustou fotografií a mapou. Mimo to zde budou uvedeny důležité kontakty a typy na výlet. Dozvíte se i které osobnosti se ve které vesnici narodily nebo žily a kde se můžete ubytovat nebo najíst.

Autoři vývěsních tabulí se snaží především o různorodost. Každá tabule má svůj vlastní název a to podle toho, čím je popisovaná obec výjimečná nebo zajímavá. Například Střítež bude mít na své návsi informační ceduli s názvem „Rozcestí za památnými kameny". Kolem Stříteže skutečně smírčí kameny najdete, jeden z nich bude i na doprovodné fotografii. Kromě nich najdete ve Stříteži i kameny hraniční.

Bystřické informační centrum by chtělo informační tabule dokončit a nainstalovat do konce května.

turistická tabule mikroregionu Bystřicko turistická tabule obce Vír

Článek převzat z internetového magazínu Žďárské vrchy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Hlas Radovana Lukavského vás bude provázet Vysočinou
Bystřické informační centrum za podpory města a kraje Vysočina bude instalovat na třech místech tzv. mluvící kiosky. O tom, co to vlastně je a k čemu slouží mi více řekl pracovník IC Bystřice nad Pernštejnem Hynek Jurman.

Mluvící kiosky jsou hrazeny z projektu SROP, který v Bystřici v současné době realizujeme. Budou umístěny na hradě Pernštejně, u rozhledny v Karasíně a na Šiklově mlýně. Kiosky se budou skládat z velké mapy, kde budou diodami vysvíceny ty objekty a ta místa, která si turista zvolí. Prostě si na klávesnici zadá určité místo, na mapě se rozsvítí dioda a k tomu se ozve text, který se k tomuto místu vztahuje. Mimo tohohle tu bude ještě možnost přístupu na internet, takže si každý bude moci dohledat ještě další informace. → pokračovat

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« prosinec 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
    
1
3
4
6
7
8
11
12
13
15
17
18
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

EGD

VČELA

KOPRETINA

©2006 – 2023 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák