Návštěva ze slovenského regiónu Vranov nad Topľou

Publikováno 7. 10. 2019 | Rubrika

Návštěva ze slovenského regiónu Vranov nad Topľou

Po dvou letech náš mikroregion opět navštívili naši slovenští kolegové z regiónu Vranov nad Topľou. Naše spolupráce již trvá od roku 2005 a doufáme, že bude přetrvávat i nadále.

Hlavním účelem slovenské návštěvy bylo jako vždy navázat další spolupráci a navzájem se seznámit s úspěchy, kterých jsme dosáhli za poslední rok.

Návštěva ZMOVR (Združenia miest a obcí vranovského regiónu) se uskutečnila ve dnech 19. – 21. 9. 2019, kdy v pozdních odpoledních hodinách přijela delegace celkem 15 slovenských starostů/starostek z různých obcí na penzion Podmitrov, kde je čekalo slavnostní přivítání a také ubytování s večeří. Druhý den jsme navštívili Žďár nad Sázavou, kde jsme společně zhlédli areál Zámku s komentovanou prohlídkou ,,Po stopách Santiniho“ a dále také kreativní Muzeum nové generace. Následoval oběd v nedaleké Polničce, ze které jsme se pak vydali na prohlídku poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, která je památkou UNESCO.

Po návratu ze Žďáru n. S. jsme pro naše slovenské přátelé připravili soutěže zaměřené na westernové disciplíny jako hod tomahawkem, nožem či střelba z luku. Pro vítěze, z řad žen i mužů, jsme měli přichystané medaile a věcné dary. Poté následovalo již očekávané přátelské posezení, které zajisté posloužilo k výměně zkušeností pro všechny zúčastněné. Poslední den, v sobotu, jsme také zavítali do strašidelného zámku Draxmoor na Dolní Rožínce, odkud jsme přejeli k našemu poslednímu bodu návštěvy, kterým byla obec Blažkov. Paní starostka Petra Tatíčková zde přichystala s místními občany a hasiči prohlídku hasičské zbrojnice doplněnou o ukázku zásahu s historickou hasičskou stříkačkou. V kulturním domě pak byla k nahlédnutí výstava akcí pořádaných obcí a celá návštěva byla zakončena slavnostním obědem a následným závěrečným proslovem paní Petry Tatíčkové, pana Libora Pokorného (předsedy MB) a předsedy ZMOVR Daniela Lorince.

 

Jménem mikroregionu Bystřicko bych chtěla poděkovat jak našim slovenským přátelům, že si v dnešní uspěchané době najdou vždy čas a zavítají k nám, dále tak našim starostům za účast při přátelských posezeních a velké díky patří také paní Tatíčkové a místním občanům z Blažkova za výtečný oběd a přípravu sobotního programu.

 

Ať tedy i nadále vzkvétá přátelství, předávání si zkušeností, inspirace a společná spolupráce na mezinárodních projektech rozvoje našich regionů.

 

Mikroregion Bystřicko

Proběhlo veřejné projednávání mikroregionálních akcí, již po čtvrté.

Publikováno 4. 10. 2019 | Rubrika Info

Na začátku října se v Bystřici nad Pernštejnem, v zasedací místnosti MěÚ, konalo již 4. veřejné setkání zástupců Mikroregionu Bystřicko a neformální skupiny MA21, kteří v našem regionu prosazují zájmy Místní agendy 21 a Kraje Vysočina, se zástupci široké veřejnosti. Společně zde ke „kulatému stolu“ zasedli představitelé obcí, neziskových organizací, podnikatelů, občanů a různých zájmových spolků působících v našem regionu.

Cílem tohoto setkání bylo společné vyhodnocení výsledků letošních akcí, diskuze nad jejich průběhem, zhodnocení jejich přínosu pro místní region a také projednání návrhů na změny pro rok 2020. Jednání se týkalo zejména již tradičních akcí, jako jsou bezesporu Putovní letní kino, Hry bez hranic, Bystřicko čte dětem a Dětská umělecká soutěž 2020, ale také akcí novějších, které se pomalu stávají tradičními, což je zejména soutěž o Nejkrásnější vánoční strom Bystřicka. Ta bude letos vyhlášena již počtvrté, cena pro vítěze je vyrobena (ručně malovaná vánoční baňka) a čeká na své předání. Stejně jako v letech minulých jsme na setkání získali cenné podněty, shodli jsme se na některých změnách pravidel, vymýšleli jsme akce nové a hlavně jsme se dobře bavili. Již nyní se těšíme, až se u kulatého stolu sejdeme zase za rok.

Tato akce proběhla pod záštitou Kraje Vysočina a MA21.

Zápis z tohoto setkání naleznete na našich webových stránkách v sekci Projekty a akce/Místní agenda 21.  

 

 

 

Vítězem Her bez hranic 2019 se stala Dolní Rožínka!!!

Publikováno 16. 9. 2019 | Rubrika

Vítězem Her bez hranic 2019 se stala Dolní Rožínka!!!

Výsledková listina:

1. místo: Dolní Rožínka (66 bodů)

2. místo: Dalečín (62 bodů)

3. místo: Rožná (60 bodů)

4. místo: Horní Rožínka (56 bodů)

5. místo: Strážek (50 bodů)

6. místo: Vír (48 bodů)

7. místo: Bystřice nad Pernštejnem (44 bodů)

8. místo: Velké Janovice (38 bodů)

9. místo: Rozsochy (33 bodů)

 

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným!

Mikroregion Bystřicko

 

Zde malá ochutnávka fotografií ze sobotního soutěžního odpoledne…

Pokračování tohoto článku »»»

Skončil 6. ročník Putovního letního kina pod záštitou MA21

Publikováno 6. 9. 2019 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

V letošním roce se konal již šestý ročník Putovního letního kina po obcích našeho regionu. Jedná se již o tradiční letní akci, kterou každoročně sponzoruje Kraj Vysočina v rámci Místní agendy 21, jejímž hlavním zájmem je propojení aktérů z různých sektorů za účelem dosažení udržitelného rozvoje a kvalitní veřejné správy. A přesně to se nám v tomto případě daří určitě! Do každého ročníku jsou, kromě našeho Svazku a jeho obcí, zapojeni také místní podnikatelé a spolky zajišťující např. občerstvení nebo doprovodný program, pochopitelně i společnosti zajišťující distribuci filmů a v neposlední řadě také široká veřejnost. Naše letní kino letos organizovalo 76 promítacích večerů v rámci 32 obcí a místních částí Mikroregionu Bystřicko. Tyto filmové letní večery zhlédlo více než 4 800 divákův jednotlivých obcích regionu. A že měli diváci z čeho vybírat! Na plátnech se vystřídalo celkem 27 různých filmů, což sice není mnoho na takový počet promítání, ale svědčí to o velké popularitě některých z nich. Největšími filmovými trháky byly, co se týče filmů pro děti, snímky jako Čertí brko, Coco, Králíček Petr aj., pokud jde o filmy pro mladistvé a dospělé, tak největší ohlasy měl bezesporu film Po čem muži touží, Chata na prodej, Ženy v běhu, z dalších lze jmenovat např. Psí poslání, Úsměvy smutných mužů, Matky na tahu, Co jsme komu zase udělali a mnohé další. Léto roku 2019 bylo tedy převážně ve znamení filmů českých a rodinných. Již nyní se všichni můžete těšit na další letní sezónu, která jistě opět přinese spoustu krásných filmových zážitků.

Závěrem chci našim jménem poděkovat pořadatelským obcím a sponzorům této akce, jmenovitě zejména Kraji Vysočina v rámci MA21.

kraj3 putovni

Noviny Bystřicko č.9/2019

Publikováno 3. 9. 2019 | Rubrika

Noviny Bystřicko č.9/2019

Dne 3. září 2019 vyšlo nové číslo regionálního měsíčníku Bystřicko.

Zářijové číslo ke stažení

 

• Uzávěrka říjnového čísla novin Bystřicko je 23.9. 2019


 Říjnové číslo novin Bystřicko vyjde 8.10. 2019

Noviny Bystřicko č.8/2019

Publikováno 26. 8. 2019 | Rubrika

Noviny Bystřicko č.8/2019

Dne 6. srpna 2019 vyšlo nové číslo regionálního měsíčníku Bystřicko.

Srpnové číslo ke stažení

 

• Uzávěrka zářijového čísla novin Bystřicko je 19.8. 2019

 

 Zářijové  číslo novin Bystřicko vyjde 3.9. 2019

Konkursní řízení na pracovní místo ředitele/ředitelky ZŠ Zvole

Publikováno 8. 8. 2019 | Rubrika

Informace o konkursním řízení naleznete zde

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« leden 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
5
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:
info@regionbystricko.cz

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Benová

Specialista pro rozvoj:
Ing. Jitka Dočkalová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2020 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák